856. A leggyakoribb halbetegségek, amit egy akvaristának ismernie kell
Kezdő és gyakorlott akvaristákkal egyaránt előfordul, hogy megbetegszenek a halai. Ilyenkor az első és legfontosabb dolog az, hogy felismerjük beteg-e!
Kezdő és gyakorlott akvaristákkal egyaránt előfordul, hogy megbetegszenek a halai. Ilyenkor az első és legfontosabb dolog az, hogy felismerjük beteg-e!
A legtöbb kutyatulajdonos nagyon jól tudja, hogy egyes élethelyzetek mennyire megterhelőek kedvencük számára. Ugyanúgy, mint mi emberek, az állatok is nyugalomra, biztonságra és állandóságra vágynak maguk körül.
Nincsenek őszülő pikkelyeik, nem kopaszodnak, nem ráncosodnak, és nem lassulnak. Néhány apró gyík csak 1-2 évig él, míg például a varánuszok akár megérhetik a harmadik X-et is. Apró jelekből azért következtethetünk, melyiküknek mennyi ideje van még hátra.
Az újszülött csikó kezdetben anyatejjel táplálkozik, ami nem meglepő egy emlősállat esetében. Sőt, kifejezetten elvárás.
Az alábbi összeállításban négy állatvédő szervezet egy-egy gazdikereső védencét mutatjuk be. A szervezetek weboldalain további örökbefogadható kutyusokat találsz!
Kedves Gabriella! Egy pár napig tartó helyi érzékenységen kívül más változás nem történhet a szakszerű mikrochip beültetést követően. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
Kedves gazdi! A leírása alapján elképzelhető, hogy rohama volt a cicának. A macska kivizsgálásával és gyógyításával kapcsolatosan: pontos kórelőzményi adatfelvétel és kivizsgálás szükséges. Egyéb információk érdekében, bármikor hívhatja az ügyeleti számunkat: 0620-9-943157 dr Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu
Nehéz válaszolnom, mivel a levélből nem derült ki mi a kutyus baja (diagnózis hiányzik). Feltételezve a súlyát, a gyógyszermennyiség nem tűnik rossznak, bár ehhez látni/vizsgálni kellene... Az, hogy reménytelen vagy sem, ahhoz megintcsak látni kellene a kutyát és a leleteket (vagy legalább az utóbbit), viszont ha a megfelelő dózisban adott gyógyszerek nem segítenek, akkor valószínűleg nagy a probléma. Szerintem ezeket a kérdéseket a kezelőorvosnak is (vagy aki a kardiológiai vizsgálatot végezte) tegye fel!
Kedves GAzdi! Tévhit, hogy a benti macska nem lehet bolhás, mi emberek is bevihetjük kintről a bolhapetéket... A bolhairtásra a Frontline Combo tökéletes csepp (még az Advocate is jó), de nem irtja ki a már egész lakásban/ház körül elszaporodott bolhákat.. Fontos tehát a környezet bolhairtása is (fekhelye, szőnyeg, kárpitok) mivel a legtöbb bolha itt található, ezt permetezéssel lehet megoldani (pl. neostomosan hígitva vagy lakásban insecticide spray). A sebesre vakarás valószínűleg a bolhaekcéma miatt van. Ilyenkor az állat a bolha nyálára allergiás, ezt csak bolhairtással már nem lehet megszüntetni, hanem gyulladáscsökkentők, antiallergikumok is kellenek. Tehát irány az állatorvos! Ha olvasna a témáról >>
A kutyájuk igen szép életkort élt meg eddig, és akárhogy is szeretnénk, minden kutyaélet véget ér egyszer. A leírtakból azt látom, hogy az Önök uszkárja befordult a "célegyenesbe" és szépen lassan, de elmenni készül. Azt ajánlanám, hogy ne akarjanak túl nagy csodákat, inkább könnyítsék meg neki az elmenetelt, ha úgy érzik, hogy itt az idő rá. Ennyit megérdemel 17 évnyi szeretet után! (És tanácsolom ezt úgy, hogy saját magamnak is volt 18 és fél éves kutyája. Az utolsó 1 évet nem kívánom egyetlen kutyatartó társnak sem. )