856. A leggyakoribb halbetegségek, amit egy akvaristának ismernie kell
Kezdő és gyakorlott akvaristákkal egyaránt előfordul, hogy megbetegszenek a halai. Ilyenkor az első és legfontosabb dolog az, hogy felismerjük beteg-e!
Kezdő és gyakorlott akvaristákkal egyaránt előfordul, hogy megbetegszenek a halai. Ilyenkor az első és legfontosabb dolog az, hogy felismerjük beteg-e!
A legtöbb kutyatulajdonos nagyon jól tudja, hogy egyes élethelyzetek mennyire megterhelőek kedvencük számára. Ugyanúgy, mint mi emberek, az állatok is nyugalomra, biztonságra és állandóságra vágynak maguk körül.
Nincsenek őszülő pikkelyeik, nem kopaszodnak, nem ráncosodnak, és nem lassulnak. Néhány apró gyík csak 1-2 évig él, míg például a varánuszok akár megérhetik a harmadik X-et is. Apró jelekből azért következtethetünk, melyiküknek mennyi ideje van még hátra.
Az újszülött csikó kezdetben anyatejjel táplálkozik, ami nem meglepő egy emlősállat esetében. Sőt, kifejezetten elvárás.
Az alábbi összeállításban négy állatvédő szervezet egy-egy gazdikereső védencét mutatjuk be. A szervezetek weboldalain további örökbefogadható kutyusokat találsz!
Kedves Márti! Sokat segítene, ha elárulná, hogy milyen állatot tart a terráriumban (nem mindegy, hogy hörcsög vagy kígyó?), mert ez a fontos részlet kimaradt.
Biztosan csak úgy, ha hasi ultrahangos vizsgálatot vagy röntgenvizsgálatot végeztetnek. Kevébé biztosan, de elég jó biztonsággal, ha állatorvos áttapintja a kutya hasüregét illetve a hüvelyen át történő vizsgálattal ellenőrzi a lágy szülőutat. Ehhez szakértelem és gyakorlat kell, ne végezzék házilag! A biztonság kedvéért ellés után azért is adunk még méhösszehúzó injekciót, hogy biztosan távozzon az esetlegesen bent maradt kölyök, placenta ill. magzatburok. Nagy testű kutyában előfordulhat, hogy a tapintásos vizsgálatnál megbújik valahol egy kölyök,amit nem veszünk észre. pl már a medencében van, vagy a bordák alatt.
Kedves Gazdi! Az alábbi cikkek segítenek: Hogyan legyek falkavezér? - 1. rész >> Ül parancsszó megtanítása >> Gyere ide! A kiskutya behívása >> Kiskutya szobatisztaságra nevelés >> Pórázon sétáltatás megtanítása a kutyának Ez a parancs arra használatos, hogy pórázon vezetve kutyád békésen lépdeljen melletted, fejével a lábad mellett. Ezt a pozíciót akkor is tudnia kell tartani, ha sétálsz vele, vagy ha futsz vele. Semmiképpen sem húzhatja a pórázt, mert ez azt jelentené, hogy ő vezet téged, ő visz sétára téged. 1. Ültesd le a bal oldaladra. Bal kezeddel fogva a pórázt, tartsd rövid pórázon. Mindig ugyanazon az oldalon vezesd a kutyát! Használd a már megtanult. „Figyelj!” parancsot, hogy felkeltsd a figyelmét. 2. Indulj el, mondd a „kutya nevét”, illetve a parancsszót ”Indulás!” és bal lábbal kezdve sétálj előre. - Ha előre megy, és elkezd húzni, húzd meg a póráz és mondd „Nem!”, majd azonnal fordulj az ellenkező irányba, mondd ismét „Indulás!” és folytasd a sétálást. - Ha hátra marad, biztasd szóban, és óvatosan húzd magad mellé a pórázzal.- Motivációként egy jutalomfalatot tarthatsz az orra elé, hogy kövesse. 3. Egy pár lépés után állj meg, dicsérd meg, és jutalmazd jutalomfalattal. Ismételd a gyakorlatot, mind több lépést hagyva a jutalmazások között.
Üdvözlöm, Ez egy tályog amit kezelni kellene... -Éva
Az ivartalanítást követően 4-6 hónap szükséges a hormonháztartás beállására. A fiatal kutya - nemi állapota ellenére és attól függetlenül, - valószínűleg érzi, látja, hogy a másik kutya fölött már eljárt az idő és szükségesnek tart a falkán belül egy hatalomváltás. Hogy ez békés és normális körülmények között lezajlódjon, - a kutyák embertársainak kell szakszerű, határozott és következetes fellépéssel, jelzésekkel a falkarangsort újra beállítani.