861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
Férgességtől nem valószínű hogy véres lenne a cica feneke. Érdemes lenne megvizsgáltatni állatorvossal. Jó lenne, ha a bélsárból is tudna mintát vinni. Nem a legyektől lehetnek bélférgesek a macskák.
Igen, lesz - visszafordíthatatlan viselkedési rendellenesség a későbbi időszakban. Ráadásul a dolognak van egy jogi oldala is: A 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet 14. §-a a következő (15) és (16) bekezdéssel egészül ki: „(15) Az eb, macska és görény kölyköket nyolchetes korukig anyjukkal kell tartani."
Látatlanban ilyesmit nehéz megítélni, de valószínűleg gennyes tályog lehetett ez a duzzanat. Ez elég gyakori következménye a verekedéseknek, amikor a macskák megharapják, megkarmolják egymást. A sérüléskor gennyesztő batériumk jutnak a mélybe, ami után kialakul egy helyi gyulladás, gennyesedés. Jó lenne a cicát mihamarabb megmutatni állatorvosnak!
Kedves Anna, ha valóban tyúktetű, akkor többek között a Bio Kill, a Piret Mix és az Insecticid 2000 tartalmazza azt a hatóanyagot, ami hatásos lehet tyúktetű ellen. Mindhárom szabad forgalmú irtószer. A permetezhető változatokkal lehetne kezelgetni, de igazából Csak a komplex védekezés eredményes. Komplex védekezés alatt az állomány egyszerre telepítése és eltávolítása, a higiénikus takarítás és fertőtlenítés, a felületek résmentesítése és vegyszeres kezelése, az új állomány mentessége. a berendezés mentesítése egyaránt fontos. Ha csak egy is nem valósul meg maradéktalanul, akkor már lőttek az eredménynek! Bővebb információ >>
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok