876. Mikor kell állatorvoshoz menni?
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Itt a tavasz, mehetnek a hüllők ki a kertbe! Persze ennek a tartásmódnak is megvannak a szigorú feltételei. Nemcsak kitesszük, oszt´ jó napot! Magyarországon a szabadtéri tartásnál az időjárás szabja meg, hogy mikor tehetjük ki az állatokat.
A papagáj nem mozdul. Mi baja lehet? Vajon csak pihen? Szeret a hátán feküdni? Visszavágyik eredeti élőhelyére? Ha gyorsan cselekszünk, megmenthetjük a madár életét.
Ava és Mio, a család két arapapagája imádja a csínytevéseket. A két éves madarak kedvenc szórakozása az, ha kergethetik a család Flitzer nevű kutyáját.
Lehetőleg naponta kétszer etessük cicánkat konzerv (nedves) eledellel és mindig hagyjunk a tálkájában száraztápot ínséges időkre és váratlan helyzetekre. Emellett természetesen a friss víz is legyen elérhető számára.
Persze, hogy ehetnek, sőt nagyon fognak érte szeretni.:) Arra figyelj, hogy olyan füvet szedj, ami tiszta helyről származik, tehát nincs benne esetleg kutya ürülék stb. És persze az is fontos hogy a nyulak számára jó növényeket szedj.:) Nem kell nagyon kiszárítani- persze akár széna állagúra is száríthatod- de a lényeg, hogy ne tocsogjon a nedvességtől. Utána már mehet is nekik.:)
Tessék?!!! Azonnal másik állatorvost keresni és elvinni hozzá Üdv
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak sürgős állatorvosi segítségre van szüksége. Az tartós hányás, hasmenés, bágyadtság valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek (pl: bélelzáródás, hasnyálmirigy gyulladás, veseelégtelenség, stb). Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
A rövidszőrű fajtáknak minimum fűtött kutyaházra van szükségük, vagy legalább egy fedett melléképületben, pl. garázsban elhelyezett kutyaházra.
Kedves Veronika, a szaruhártya sérülése mindig súlyos beszámítás alá esik, mert a mélyre terjedőek a szaruhártya perforációját okozhatják ez pedig a látás elvesztését erdményezi. Ez idejében adott szakszerű kezeléssel megelőzhető de utólag már nem gyógyítható.Éppen ezért azt ajánlom hogy ne kísérletezgessen hanem minél előbb keressen fel egy szakembert.