876. Mikor kell állatorvoshoz menni?
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Általában akkor merül fel, hogy esetleg valami baja van a kedvencünknek, ha a viselkedése hirtelen megváltozik. A beteg állat az esetek nagy többségében bágyadt, nem szívesen mozog.
Itt a tavasz, mehetnek a hüllők ki a kertbe! Persze ennek a tartásmódnak is megvannak a szigorú feltételei. Nemcsak kitesszük, oszt´ jó napot! Magyarországon a szabadtéri tartásnál az időjárás szabja meg, hogy mikor tehetjük ki az állatokat.
A papagáj nem mozdul. Mi baja lehet? Vajon csak pihen? Szeret a hátán feküdni? Visszavágyik eredeti élőhelyére? Ha gyorsan cselekszünk, megmenthetjük a madár életét.
Ava és Mio, a család két arapapagája imádja a csínytevéseket. A két éves madarak kedvenc szórakozása az, ha kergethetik a család Flitzer nevű kutyáját.
Lehetőleg naponta kétszer etessük cicánkat konzerv (nedves) eledellel és mindig hagyjunk a tálkájában száraztápot ínséges időkre és váratlan helyzetekre. Emellett természetesen a friss víz is legyen elérhető számára.
Szövődmény léphetett fel az orbánc miatt, ki kell hívni az állatorvost!
Kedves Gazdi! Azt tanácsolhatom, hogy feltétlenül keresse fel a műtőorvost a kutyával és ha ő mindent rendben talál, akkor mindenképpen fizioterapeuta segítségével kezdjék meg a rehabilitációt: http://www.kisallatfizio.hu/index.php?o=fizioterapeutak Nagyon fontos a kíméletes és fokozatos terhelés, nem 30 perces úszással kezdjük a műtött láb terhelését, főleg ha fájdalmas az ízület és sorvadt az izomzat. Üdvözlettel: Rostás Luca kutya-fizioterapeuta http://ebfizio.hu/ http://www.facebook.com/ebfizio
Kedves Gazdi! Mindenképpen hasznos és fontos lenne a kutyus fizioterápiás kezelése. Rengeteg gyakorlat, fogás alkalmazható, azonban ezeket csak szakképzett terapeutától érdemes személyesen megtanulni. Ezen az oldalon keresgélhet köztük: http://www.kisallatfizio.hu/index.php?o=fizioterapeutak Sok kiegészítő módszer is létezik még a minél sikeresebb és gyorsabb rehabilitáció érdekében a kutya állapotától függően (TENS, mágnesmező terápia, hidroterápia). Ezekről is a fenti szakemberektől érdeklődhet. Üdvözlettel: Rostás Luca kutya-fizioterapeuta Tel.: +36 70 3866285 http://ebfizio.hu/ http://www.facebook.com/ebfizio
Kedves Gazdi, azonnal állatorvoshoz, meg kell vizsgálniaz egyéb tüneteket is, mint például gyengeség, hasmenés, letargia, hányinger, böfögés, puffadás, hasi fájdalom régió, sápadt íny és az étvágytalanság.... Otthon ne kezelje találgatásra.
A féreghajtás átmeneti - max 1-2 napig tartó - hasmenést okozhat ugyan, de ennél hosszabb ideig nem. Ha a hasmenés már 4 napja tart és a cica állapota közben romlik akkor itt már nem a féreghajtó esetleges mellékhatásáról hanem a bél gyulladásáról lehet szó,ezért azt javaslom hogy vigye el egy állatorvoshoz, a kamilla teától itt már biztos gyógyulás nem várható