931. Nevelhető-e szobatisztaságra egy nyuszi?
A nyúl eredendően nem szobatiszta állat. Még ha vizeletét egy helyre is üríti, a székletét véletlenszerűen szórja szét. Persze gondos odafigyeléssel rászoktatható a szobatisztaságra.
A nyúl eredendően nem szobatiszta állat. Még ha vizeletét egy helyre is üríti, a székletét véletlenszerűen szórja szét. Persze gondos odafigyeléssel rászoktatható a szobatisztaságra.
A Sztyeppi v. Köpcös varánusz jellegzetes bútordarab: akinek varánusza van, tudja, hogy nem lehet nem észrevenni. Etetésénél összegyűlik a család, hogy elbúcsúzzanak cincogiéktól.
Teknőstartásra adtuk a fejünket, de az ékszerteknős túl hétköznapi? Válasszunk egzotikusabbat, például a sárkányjelleggel rendelkező tarajosteknőst!
Az akita inu testfelépítésének és bátorságának köszönhetően félelmetes vadásszá vált, zsákmányai között szerepelt vadkan, jávorszarvas, de még medve is. Hazájában, Japánban kultuszt teremtett és a nemzet kutyájává vált.
1998-2008 között több mint 350 új növény- és állatfajt fedeztek fel a Bhutan, Észak-kelet India és Mianmar északi részén, valamint Kína tibeti régiójának déli területén folytatott kutatások során.
Kedves Gazdi! A hányás, levertség sokféle betegség tünete lehet. A hányadék színe, amennyiben nem tartalmaz alakos elemeket (pl. takarmányt), vagy vért, rendszerint sárgás színű. Ez a szín a gyomorsav (sósavas pepszin) normális színe. A zöldes árnyalat gyakran az emésztési rendellenességben szenvedő macska "legeléséből" (fű, gyomok rágcsálása) adódik. Gyakran említik, hogy a hányadék habos. Nos, ez sem valami különleges jel, csupán arról van szó, hogy az öklendezés során a váladék felhabosodik. Hasnyálmirigy gyulladás esetén is lehetnek ilyen tünetek, de ez a betegség - szerencsére - viszonylag ritka. Egyéb emésztőszervi megbetegedésektől a legegyszerűbben vérvizsgálattal lehet elkülöníteni. Míg az emésztőszervi megbetegedések (mint pl. gyomor- bélgyulladás) viszonylag rövid idő alatt gyógyulhatnak, a hasnyálmirigy gyulladás hosszadalmas, "macerás" betegség, nemegyszer végzetes kimenetelű is lehet minden beavatkozás ellenére. Nemegyszer intenzív (kórházi) kezelést igényel, mert a "nulldiétás" állatot mesterségesen kell táplálni (infúziókkal). Gyakori eset, hogy azonosnak látszó tünetek mellett egyszer gyorsan, máskor lassabban, vagy egyáltalán nem gyógyul az állat. Ennek az az oka, hogy azonos tünetek hátterében is sokféle betegség lehet. Hogy miről is van szó, ennek kiderítése az állatorvos feladata. Az ismétlődő hányás az állat kiszáradásához vezethet, ezért igen fontos a folyamatos, rendszeres állatorvosi vizsgálat és kezelés (gyakran szükség van - egyéb gyógyszerek mellett - infúziókra is). Ezért ha nem javul az állat állapota, vigyék állatorvoshoz.
A következő cikk segít abban, hogy eldöntsd, mit mondhat a cica a farkával. Dekódold a jelentéseket! >>
A 17 év - még egy perzsa cicánál is - szép kor. :) Ha hosszabb ideig megmarad ez a "rossz szokása", és rég végeztek vérlabor vizsgálatot, akkor én első körben ezt javasolnám. Ha ez negatív, akkor létezik többféle készítmény, amivel javítani lehet az étvágyán (pl. Béres csepp, Vetri DMG stb.).
Sok háziasszony elcsodálkozik azon, hogy lassan anyányivá cseperedett csibéi közül jó néhány pihekönnyű. A szárnyas csont és bőr. Ilyenkor szinte biztosak lehetünk benne, hogy a különböző bélférgek egészségromboló munkájának a következményéről van szó. Állatpatikáinkban szerencsére több hatékony féregűző készítmény kapható. – Az egyik ilyen a Lavamizol, amely egyben a baromfitetvek ellen is védelmet nyújt. – A készítményből három egymást követő napon át megfelelő mennyiséget adagolunk az állomány ivóvízébe. – Szólnunk kell egy másik, a fiatal szárnyasok fejlődését erősen visszavető betegségről, a kokcidiózisról is. Ilyenkor a csirkék széklete véres. – Ha ilyesmit tapasztalunk, akkor a súlyos következményekkel járó kór továbbterjedésének megakadályozására az alábbi készítmények egyikét ajánlom – Amprolvet, Brovavitakokcid, Triszurodon, Szalikoksz – mondja a szakember. – Az adagolást – az állatok súlyának megfelelően – az állatorvossal vagy az állatpatikussal egyeztetjük. Az alábbi cikk segíthet a kezelésben >>A baromfi férgessége >>
Ha biztos, hogy más egyéb betegség nincs a háttérben, akkor várják ki a 3 hetet. Ha nem biztos, azaz fennáll a gyanúja annak, hogy más probléma húzódik meg a háttérben (méhgyulladás, hüvelygyulladás, húgyhólyaggyulladás stb.), akkor feltétlen forduljon állatorvoshoz. Ezesetbe ugyanis szükséges lenne minimum egy ultrahangos, de jó lenne egy vérlabor-, hormonvizsgálat is...