941. A beteg macska mesterséges etetése
Ha a macska beteg, gyakran előfordul, hogy egyáltalán nem eszik, de legalábbis nem annyit, amennyit kellene. Az ilyen esetekben bizony fel kell készülni a cica mesterséges etetésére.
Ha a macska beteg, gyakran előfordul, hogy egyáltalán nem eszik, de legalábbis nem annyit, amennyit kellene. Az ilyen esetekben bizony fel kell készülni a cica mesterséges etetésére.
A csirkéknek is kell valami elfoglaltság, hogy ne unatkozzanak! Itt az ősz, ez a legjobb idő arra, hogy gyűjts nekik pár olyan dolgot, amellyel remekül elszórakoznak!
Szeptembertől új játékszabályok érvényesek a Fotójátékban. Eddig a szavazatok átlagértéke számított, mostantól azonban a legtöbb DARAB szavazatot elért képek közül kerül ki a győztes kép!
Ha kisrágcsálónk naphosszat tölt vakaródzással, hullik a szőre, bőre korpásodik és kedvetlen, akkor minél előbb vigyük állatorvoshoz!
A japán csin (sok helyen: japán chin) cseppnyi teste és modorkodó külleme inkább emlékeztet egy macskára, mint egy vérmes, a gazdájáért mindenre képes blökire.
Ha az állatorvos kollégám látva és megvizsgálva a cicát nem talált semmi különösebbet, illetve nem tudott pontos diagnózist felállítani, akkor én innen a távolból, látatlanban, csupán a leírásra hagyatkozva mit tudok mondani? Semmit. Javasolni egyetlen dolgot lehet: ha nem szűnnek a tünetek, vagy más is mutatkozik még, ismét meg kell vizsgáltatni, akár a korábbi állatorvossal, akár mással, aki esetleg jobban felkészült macskabajok terén.
Látni kellene milyen jellegű a "repedés", mielőtt javaslatot tehetnék. Lehetséges, hogy idővel a folyamatosan kopó csőrről lenő, de lehet, hogy szükséges lenne szögecselés, vagy protézis beépítése a gyógyuláshoz.
Kedves Gazdi! Ha egészséges kiskutyát szeretne, akkor csak a prémium tápot tudom javasolni. Arra ügyeljen, hogy amikor elhozza a tenyésztőtől, beszélje meg, hogy milyen táppal etették a kiskutyát, Ugyanis Gyakori hiba, hogy a tenyésztőtől elhozott kiskutya hasmenéses, mert nem beszélték meg a tenyésztővel a kiskutya korábbi táplálását. A hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat.
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
A lábát nem feltétlen betegség miatt rázza. Ezt teszik akkor is, ha nedvesség - vagy számukra ellenérzést váltó tárgy - kerül rá. Azonban a széklet hiánya nem jó jel. Feltétlenül orvoshoz kell vinni, ő látja az állatot és tudja, hogyan kell beavatkozni. A nyuszinál az otthoni kezelés ritkán válik be, mert nagyon gyorsan összeomlik a kis szervezetük. Ezért inkább mielőbb orvos. Majd írd meg mit mondott..