941. A beteg macska mesterséges etetése
Ha a macska beteg, gyakran előfordul, hogy egyáltalán nem eszik, de legalábbis nem annyit, amennyit kellene. Az ilyen esetekben bizony fel kell készülni a cica mesterséges etetésére.
Ha a macska beteg, gyakran előfordul, hogy egyáltalán nem eszik, de legalábbis nem annyit, amennyit kellene. Az ilyen esetekben bizony fel kell készülni a cica mesterséges etetésére.
A csirkéknek is kell valami elfoglaltság, hogy ne unatkozzanak! Itt az ősz, ez a legjobb idő arra, hogy gyűjts nekik pár olyan dolgot, amellyel remekül elszórakoznak!
Szeptembertől új játékszabályok érvényesek a Fotójátékban. Eddig a szavazatok átlagértéke számított, mostantól azonban a legtöbb DARAB szavazatot elért képek közül kerül ki a győztes kép!
Ha kisrágcsálónk naphosszat tölt vakaródzással, hullik a szőre, bőre korpásodik és kedvetlen, akkor minél előbb vigyük állatorvoshoz!
A japán csin (sok helyen: japán chin) cseppnyi teste és modorkodó külleme inkább emlékeztet egy macskára, mint egy vérmes, a gazdájáért mindenre képes blökire.
Véleményem szerint az antibiotikum és az Incurin nyugodtan adhat együtt, ezek egymás hatását nem befolyásolják. Az Incurinnak valóban van humán megfelelője de az állatorvos ezt csak akkor rendelhetné, ha nem lenne állatgyógyászati készítmény.
A fogait kellene megnézetni állatorvossal, nem csak kopás lehet. Előfordulhat, hogy beszorult valami a fogak közé sérülés, gyulladás van a szájában.
Kisebb méretű, békésebb halakkal nincs probléma: különféle lazacokkal (neonhal, amanda lazac), razbórákkal, kisebb méretű elevenszülőkkel, corykkal, otocinclussal, ancival nyugodtan összerakhatjuk a garnéláinkat, békességben el fognak egymás mellett éldegélni. bővebben >>
Kedves Olvasónk, több cikkünk is íródott a témában: http://www.haziallat.hu/macska/viselkedes/egereszik-a-jol-taplalt-macska/5396/ http://www.haziallat.hu/macska/viselkedes/macska-legyfogas-vadaszoszton/5275/ http://www.haziallat.hu/macska/viselkedes/macska-vadaszoszton/3289/
Kedves Olvasónk! Sajnos nem lehet látatlanban kezelést ajánlani. Javasolt egy részletes laborvizsgálat, neurológiai vizsgálat és EEG, mely választ adhat a kérdésekre., nincs-e valamilyen szervi probléma a görcsök hátterében. A szuka kutyánál ajánlott az ivartalanítás, mert a tüzelés alatt gyakrabban jelentkezhetnek rohamok.A rohamokról vezessenek naplót: mikor jelentkeztek (dátum, napszak), meddig tartottak, milyen jellegűek voltak, volt-e valamilyen előzményük, ismert-e valamilyen kiváltó tünet, stb. Őket ajánljuk, szakértők a témában: Epilepsziás Kutyákért Alapítványérdemes minél hamarabb elvinni a kutyust hozzájukhttp://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/