941. A beteg macska mesterséges etetése
Ha a macska beteg, gyakran előfordul, hogy egyáltalán nem eszik, de legalábbis nem annyit, amennyit kellene. Az ilyen esetekben bizony fel kell készülni a cica mesterséges etetésére.
Ha a macska beteg, gyakran előfordul, hogy egyáltalán nem eszik, de legalábbis nem annyit, amennyit kellene. Az ilyen esetekben bizony fel kell készülni a cica mesterséges etetésére.
A csirkéknek is kell valami elfoglaltság, hogy ne unatkozzanak! Itt az ősz, ez a legjobb idő arra, hogy gyűjts nekik pár olyan dolgot, amellyel remekül elszórakoznak!
Szeptembertől új játékszabályok érvényesek a Fotójátékban. Eddig a szavazatok átlagértéke számított, mostantól azonban a legtöbb DARAB szavazatot elért képek közül kerül ki a győztes kép!
Ha kisrágcsálónk naphosszat tölt vakaródzással, hullik a szőre, bőre korpásodik és kedvetlen, akkor minél előbb vigyük állatorvoshoz!
A japán csin (sok helyen: japán chin) cseppnyi teste és modorkodó külleme inkább emlékeztet egy macskára, mint egy vérmes, a gazdájáért mindenre képes blökire.
Ezekre a kérdésekre sajnos igen nehéz jól válaszolni! Amire gyűjtőfogalomként azt mondjuk, hogy "macskanátha", az a valóságban számtalan ok miatt lehet. A vírusos okból kialakulók általában jól gyógyulnak egy idő után, a bakteriális felülfertőződés azonban gyakori, és ezek már eléggé elhúzódóak és makacsok tudnak lenni. Viszont az is igaz, hogy a macskanátha már nem éppen a 7 éves felnőtt macskák betegsége szokott lenni, így én erősen elgondolkoznék azon is, hogy mi egyéb ok lehet a nátha szerű tünetek mögött? Itt már sok érdekesség szóba jöhet, például mondjuk valami rosszindulatú növedék az orrjáratokban (orrpolip), de ezeket azonban kívülről nehéz megállapítani, erre már endoszkópos vizsgálatra lenne szükség. Fontos a türelem is a gazdi részéről, mert vannak állapotok, amiket nem lehet siettetni vagy gyorsítani. Minden, amit a macskanátháról tudni kell Mi az a macskanátha? Macska fertőző betegségei
Kedves Gazdi! Én továbbra sem zárnám ki az orvosi problémát, mivel fájdalomcsillapító hatására javul a helyzet. Fogai, szája, nyelőcsöve volt vizsgálva?
Kedves Gazda, Ilyen esetekben a megfelelő tiltás alkalmazása vezet eredményre, mivel a citromos viz maximum egy pillanatra kizökkenti, de nem gátolja az állatot. Fontos még, hogy ilyen esetben a gyerek kiabálása, magas hangjelzése, menekülése csak tovább ront a helyzeten. Célszerű volna felkeresni egy kutyaovi, ahol segítenek a kutya megfelelő szocializációjának és viselkedésének az alakításában. Kis segítség a tiltáshoz: Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Hogyan neveljük, tanítsuk a kiskutyát? - 3 fontos szakasz Tanítsd önuralomra a kutyádat! Hogyan idomítsuk, tréningezzük a kiskutyát? 1. rész
Üdvözlöm! Ezek az állatok a természetben alszanak téli álmot, ezért ők Megérzik az évszakok váltakozását, illetve a hőmérséklet esését. Esetleg egy vízmelegîtôvel melegítse a vizet. 25-27 °C-on ideális nekik a hőmérséklet. A pézsmateknős (Sternotherus) Pézsmateknős: gondozási tippek Milyen legyen a terráriumi világítás?
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt problémára is természetesen léteznek ún. szelíd gyógymódok, mint amilyen pl. a homeopátia is. Azonban ezek mindegyike a holisztikus terápiák körébe tartozik, ami azt jelenti, hogy ilyen esetekben soha nem a tüneteket, a betegséget kezeljük, hanem mindig a beteget (a maga teljességében)! Tehát ún. „személyre szabott” terápiával, amit mindenképpen egyedileg kell összeállítani. Egy valóban hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Hogy gyógyítható-e kedvence problémája, az attól függ, hogy egyedileg milyen tényezők váltották (válthatták) ki, tartják fenn, és befolyásolják ezen tüneteket. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 20 928 4425 ! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu Hogyan gyógyítsuk kedvenceink vizeletkiválasztó és elvezető rendszerének betegségeit? Kutyabaj és macskajaj homeopátiás kezelése (letölthető zsebkönyv) Szakértőnk: Dr. Kopócsi Andrea homeopata állatorvos