951. Miért lát a macska sötétben is?
A természet a macskákat minden olyan érzékszervvel felruházta, amely nélkülözhetetlen a sikeres éjszakai vadászathoz. A következő cikkből megtudhatjuk, hogy miért látnak a macskák sötétben is!
A természet a macskákat minden olyan érzékszervvel felruházta, amely nélkülözhetetlen a sikeres éjszakai vadászathoz. A következő cikkből megtudhatjuk, hogy miért látnak a macskák sötétben is!
Láttál már angol bulldogot gördeszkázni? És jegesmedvét reggel munkába menni? A legviccesebb videóösszeállításban nem csak miattuk húzódik mosolyra majd a szád... Egyszerűen imádnivalóak!
A különféle eszközök, vagy élőlények kergetése nagyjából két okra vezethető vissza. Egyrészt a mozgó dolgok kergetése, a kutyákban ösztönös, amely a zsákmány elkapását és megszerzését segítette abban az időben, amikor a kutyák még vadásztak.
"Mancus, mondd, melyiket szeretnéd jobban? A robot-mozgó-szőrös kutyát (reklámból, valami szembi, vagy hogyan is hívják), vagy egy élő nyulacskát?" A válasz egyértelmű volt.
Paul Gallico népszerű könyvének címe: A néma nyávogás, megfigyelésen alapszik. Sok macska élete nagy részét úgy éli le, hogy teljesen néma. Ezek az állatok szomorú tekintettel felnéznek gazdáikra, és némán nyávognak, de ez nincs hatással a kommunikációs képességükre.
Kedves Miklós! Vigye el az állatorvoshoz a cicàt. Dr. Puskàs Gàbor
A 'megtanítani' - talán nem a legjobb kifejezés. Igazából az un. "pozitív büntetés" elméletét kell alkalmazni: a macska cselekvésekor hozzáadunk (+) egy negatív élményt, amivel egy kellemetlen érzést okozunk számára. Ezzel elérhető, hogy egyre ritkábban fogja az adott cselekvést végezni ( ez esetben a medencét megközelíteni) Több alkalommal, megfelelő inger segítségével meg kell ijeszteni a medence közelébe haladás során!
A kutyájuk bőrbetegsége okának kiderítéséhez mindenképpen bőrgyógyászati szakvizsgálatára lenne szükség, amelynek keretében tisztázni lehetne, hogy parazitás bőrbetegségről, vagy allergiáról, esetleg mindkettőről van-e szó. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos.
Tisztelt Kérdező! Ez kifejezetten olyan probléma, amivel az első tünet alkalmával állatorvoshoz kell fordulni. A szemkörnyéki gyulladások könnyen ráterjedhetnek a szemgolyóra, ami a látás elvesztését eredményezi. A kamilla általában gyulladáscsökkentő hatású, de a kezelés első napjaiban fokozhatja is a gyulladást, ezért a szemészetben inkább kerüljük. A pontos teendőt az állatorvosi vizsgálat eredménye alapján lehet megmondani. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Nem érdemes semmi logikát keresni a történtekben, a cica minden bizonnyal ösztöneitől vezérelve döntött úgy, hogy eltávolítja a kölykeit, ill. azok maradványait, amelyek valószínűleg már korábban elpusztultak. (Élő kölyköt nem szoktak megenni sem a kutyák, sem a macskák.) Okos tanácsot ebben a helyzetben nem lehet adni, szerintem jobb ezt a dolgot a természetre bízni. (Ott naponta megesiki az ilyesmi.)