951. Mit tegyünk, ha rossz a kutyánk emésztése?
Milyen szerek segítenek a kutyának, ha emésztési problémától szenved, puffadás, felfúvódás jelentkezésekor? Homeopátiás gyógymódot mutatunk.
Milyen szerek segítenek a kutyának, ha emésztési problémától szenved, puffadás, felfúvódás jelentkezésekor? Homeopátiás gyógymódot mutatunk.
Beteg a kutyád? Allergiás? Ki kellene tisztítani a fülét? Kevesebb energiája van, mint régen? Lehet, hogy csak vitaminra van szüksége, de az is lehet, hogy gyógyhatású készítményt kell vásárolnod neki.
Ámornak valószínűleg nem az volt a célja, hogy beleszeress a kis szőrmók háziállatkádba, de azért az ilyesmi gyakran megtörténik. Értékeljük mindazokat az okokat, amiért szerethetjük az állatainkat, elkezdve a következő tízzel.
Minden kutyatartó háztartásban a kutya családtagnak számít. A családtagokhoz hasonlóan a kutyák függnek tőlünk, és nagyon szeretnek minket. Terápiás kutyaként melegségükkel és csodálatos természetükkel segítenek a betegeknek.
A staffordshire bullterrier magas intelligenciával, erős izomzattal és nagy bátorsággal rendelkező kutya. Szelíd és szeretetteljes, de ereje és határozottsága egy olyan tapasztalt gazdát igényel, aki erélyesen, de szeretettel tudja kezelni.
Kedves Gazdi! Ez nem ilyen egyszerű, tessék állatorvoshoz fordulni, mielőtt nem lesz még nagyobb baj! Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Gazdi! Bizony árthat, ne adja! Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Minden további nélkül megtanítható/szoktatható a kutya, - sokkal könnyebben fog menni mint azt előre feltételezi. Kezdetben természetesen napi 5-7 alkalommal érdemes kivinni, a fizikai és szellemi igényeit maximálisan kielégíteni és intenzíven szobatisztaságra nevelni.
Gerincprobléma lehet a háttérben, de erről így látatlanban semmi érdemlegeset nem lehet mondani. Vigyék állatorvoshoz, amilyen hamar csak lehet. Addig adhatnak -szigorúan elsősegélyként- fájdalomcsillapító tablettából egy felet (bármi jó, amit saját maguk is bevennének).
Kedves Ferenc! Leveléből nem derül ki, hogy mire (mikre) lett allergiás a kutyus. De ettől függetlenül fontos tudni, hogy az allergiás bőrpanaszok hátterében nagyon sokféle ok húzódhat meg! Hogy kialakuljon a túlérzékenység bizonyos allergénekre, ezt több tényező is elősegítheti. - Lehet, hogy a szervezet méreganyagokkal terhelt. Ilyenkor a test a bőrt szelepként használja, - toxinokat választ ki, amelyeket a májnak ill. a vesének kellene, de azok már túlterheltek. - Krónikus bélműködési-zavar is állhat a háttérben, melyet a kész- és konzerv ételek túl nagy aránya okozhat a táplálkozásban. Nyers kosztra való átállás már fél gyógyulást jelenthet. - Oka lehet bolhaallergia is. Az állatorvos meg tudja állapítani, hogy ténylegesen erről van-e szó, és ha igen, megadja a szükséges kezelést, és rövid időn belül tünetmentes lesz a kutya. Tehát nagyon szerteágazóak lehetnek az okok, és akkor még az esetleges lelki háttérről nem is beszéltem. Minden ilyen és hasonló esetben ezért azt tudom csak javasolni, hogy feltétlenül szükség van egy alapos kivizsgálásra, a lehetséges okok felderítésére, az előzményeknek, az állat körülményeinek és tüneteinek a megismerésére. Ehhez azonban mindenképpen fel kell keresnie egy homeopata állatorvost, aki egy fizikális vizsgálat és egy részletes beszélgetés után tudja eldönteni, mely szerre / szerekre van kedvencének szüksége, mely(ek) az egyedileg a legmegfelelőbb(ek) a számára a gyógyuláshoz. Javaslom, hogy olvassa el a legfrissebb írásomat is az allergiás betegek homeopátiás kezelési lehetőseiről is: "Allergia ellen homeopátiás deszenzibilálás". Ha szeretné, én is szívesen segítek. Ez esetben, kérem, hívjon időpont-egyeztetés végett a következő számon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Andrea.