956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Hiányos az információ: kan vagy szuka, ivartalanított? stb.. meg kellene vizsgálni a kutyát, mert húgyúti méh/prosztata, vese problémai lehetnek.
Ha buborék gondot okozott volna, akkor már megtörtént volna a baj... Nem szép a seb, én visszavvinném az állatorvoshoz a kutyust. Ha otthon akarja kezelni a sebhintőport felejtse el, érdemesebb lenne betadine-oldattal fertőtleníteni.
Először is egy helyesbítés. Valójában nem a kullancs feje szakadt be, hanem a szívókája. Mivel a köznyelvben azonban a “beszakadt a kullancs feje” szóhasználat terjedt el, maradjunk inkább ennél. Szóval, mit is kell tenni ha beszakadt a kullancs feje? Valójában azon kívül, hogy figyelni kell a helyét, nem kell vele semmi különösebbet tenni. A beszakadt szívóka ugyanis néhány nap alatt kilökődik a testből. Akár egy szálka. Elképzelhető, hogy egy kicsit begyullad, de nem kell megijedni ettől a szótól. Végső soron a pattanás is csak egy gyulladás. A beszakadt fej (szívóka) nem fertőz. A kullancs terjesztette fertőző baktériumok ugyanis a kullancs gyomrában találhatóak, és nem a szívókában. Bár a kullancs nyálmirigyén is lehetnek baktériumok, ezek a legkevésbé veszélyesek. A beszakadt szívóka pedig önmagában már nem is képes nyálat termelni. Egy szó, mint száz, ha beszakadt a kullancs feje, ne kezdjen operációba, ne rohanjon sebészhez, hogy ott órákat várjon feleslegesen. Figyelje a helyét, és meglátja 1-2 nap alatt kilökődik majd. Olvass tovább! Kullancs elleni védekezés kutyáknál - ezek a legnagyobb tévhitek!
A bélsárürítési reflexet az anyamacska a végbéltájék nyalogatásával váltja ki. Melegvízzel megnedvesített vattacsomóval a farok alatti tájék dörzsölgetésével általában ez a reflex megindítható, de sok türelem kell hozzá. Ha az említett módszer nem vezet eredményre akkor egy vékony olajjal átitatott fültisztító pálcikával közvetlenül a végbélnyílás is ingerelhető.
Üdvözlöm, Ha egy pár napon belül nem oldódik meg ez a "helyzet" szerintem mindenképpen hüllős állatorvoshoz kellene vinni a teknőst. ÜDv-Éva