956. Jákópapagáj
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
A skarlátvörös farkú, hamuszürke testű jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj Nyugat-Afrikában honos. Könnyű szelídíthetősége és kiváló utánzókészsége miatt sajnos kedvelt csempészáru.
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
Fehéret, feketét, tarkát? Szebbnél szebb bújós, pusziosztós, labdás, félénkebb és bátrabb, kisebb és nagyobb kutyák várják türelmesen, hogy eljöjjön értük az álomgazdi! Gyere és nézd meg őket! Talán beleszeretsz valamelyikükbe!
A húgyúti fertőzések kezelésére szolgáló Ginjal nevű gyógyszert Indonéziában állítják elő kizárólag a lengyel piac számára. Az egyik fő összetevője a porított csikóhal.
A fehér hasú törpesün (Atelerix albiventris) az egyik leggyakrabban tartott háziasított sündisznó. A sünök háziasítása 1980-as években kezdődött. A háziasítás következtében sokféle színes sün alakult ki, köztük az albínó és a pinto egyedek.
Tudtommal jelenleg nincsen olyan készítmény, ami megoldást jelentene a problémára.
Könnyen lehet, hogy semmi baj nincs, csak kell egy kis megszokás az új helyen (a helyváltozás komoly stressz tényező, ami önmagában is okozhatja a tapasztalt tünetet). Amíg az ürüléke nem folyik, addig nem kell aggódnia. Próbálkozzon mást is etetni vele, hátha lesz valami, amit ő is szívesen elfogyaszt, és amitől sűrűsödik a kakija is.
elvi szinten mivel védett állat, a legpraktikusabb ott szabadon engedni, ahol találták (aki adta, valószínűleg tudja, emlékszik, hol volt az)... illetve a legközelebbi vizes-mocsaras élőhelyen. Mocsári teknős info >>
Több lehetséges ok is felmerül a nyálzás kapcsán. A fogíny gyulladása, vagy az idegentest beékelődése is előfordulhat. Ok lehet még például a calicivírus okozta macskanátha is. Ami még nagyon valószínű, az a nyálmirigy gyulladása, vagy kemikáliák, esetleg toxikus anyagok felvétele. Ha a nyálzás nem csak egyszeri tünet volt, akkor a nyálmirigy gyulladására gondolnék. Ennek kezelésére gyulladáscsökkentők és antibiotikumok adása szükséges. Irány az állatorvos..
El kellene valahogy szeparálni őket, mert a kicsinyeit védi, neki fog menni a kutyának, ha azt érzi, hogy bánthatja a kiscicókat. Akár az élete árán is megvédi őket..