971. Új hal, új veszély? Karanténba vele!
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Császármetszés a kutyák életében is előfordul. Ilyenkor nem természetes, hanem műtéti úton születnek meg a kutyusok, az állatorvos az állat hasát és méhét felvágva emeli ki az újszülötteket.
A macskák számos trükkre képesek azért, hogy megszerezzék, ami jár nekik. Akinek van macskája, az tudja, mennyire tudnak hízelegni, dorombolni, esetleg fújni, ha az igényeiket akarják kifejezni.
A Felelős Állatbarátok Egyesülete „2 lábon 4 mancson az egészségért!” szlogennel idén is futni hívta a kutyabarátokat a városligetbe. A felhívás nyitott fülekre, lelkes gazdikra és még lelkesebb négylábúakra lelt: 2008. május 11-én több százan álltak rajthoz. Idén, a háziállat.hu stábja sem volt rest, mi is lefutottuk a közel 3,5 km-es távot. Nézd meg videón!
A Bengália partjainál őshonos, mindössze 5 centire növő törpe gurámi (Colisa lalia) békés természete miatt kedvelt csapathal, mely jól kijön az akvárium többi lakójával. A hím és a nőstény alapszíne eltérő, amely segít a beavatatlan szemnek felismerni a halak ivarát.
Kedves Gazdi! A pontos diagnózist bőrkaparék vizsgálattal lehet eldönteni. A kezelésre többféle gyógyszer áll rendelkezésre. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
A szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos.javaslatom: www.vetlabor.hu Fontos még tudni, hogy a kutyák fedőszőrszálai normál esetben is 3 hetente fokozatosan lecserélődnek (nem egyszerre, mert akkor néha kopasz lenne a kutya), a tavaszi és téli szőrváltásnál az aljszőr is beszáll a buliba, így sokkal több szőr hullik a kutyusból. Ha a kutyus lakásban lakik, akkor a helyzet még nehezebb, hiszen akkor a kutya nincs kitéve a környezeti tényezőknek, így nem is alkalmazkodik a szőrváltás az évszakokhoz, vagyis hullik amikor csak lehet. Mit tegyek, ha vedlik a kutyám? Kutya, macska bőrgyógyászat: szőrhullás, allergia, egyebek
A véres vizelet hátterében sokféle ok állhat, ezek többé- kevésbé súlyos betegségek. Vizeletvizsgálat és hasi Uh-vizsgálat szükséges a diagnózis felállítására. Balesetes cica esetében a belső vérzés is előfordulhat! Mielőbb keresse fel állatorvosát!
Kedves Kérdező! Ez tipikusan olyan felületes kérdés, amire lehetetlen pontos választ adni az állat vizsgálata nélkül. Nem ismert, hogy milyen nemű az állat. Nem egyértelmű, hogy a vérzés honnan jön: végbélből, hüvelyből, végbél mellől. Egyébként milyen a bélsara, vizelete? Nehezen ürít, vagy könnyen? Jelez-e fájdalmat? Bágyadt, vagy eleven; egyedüli kutya-e? Folyamatosan vérzik, vagy csak időszakosan. Ha az utóbbi, akkor összeköthető-e a vérzés valamilyen tevékenységgel, például mozgás, ülés, ürítés. A fenti kérdések megválaszolását követően már 2-4 betegségre leszűkíthető válasz adható, tehát mindenképpen célszerű állatorvoshoz fordulni. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Az alvás közbeni szuszogás vagy éppenséggel halk horkolás az összes molusszus kutyafajtánál normálisnak tekinthető, amíg az légzési nehézséget nem okoz.