971. Új hal, új veszély? Karanténba vele!
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Aki akváriumába új halat vesz, egyben új gondot is vesz nyakába: nem tudhatja, hogy az új halak nem fertőzik-e meg a már beállt életközösséget. Utánajártunk, hogyan csökkenthetjük a kockázatot.
Császármetszés a kutyák életében is előfordul. Ilyenkor nem természetes, hanem műtéti úton születnek meg a kutyusok, az állatorvos az állat hasát és méhét felvágva emeli ki az újszülötteket.
A macskák számos trükkre képesek azért, hogy megszerezzék, ami jár nekik. Akinek van macskája, az tudja, mennyire tudnak hízelegni, dorombolni, esetleg fújni, ha az igényeiket akarják kifejezni.
A Felelős Állatbarátok Egyesülete „2 lábon 4 mancson az egészségért!” szlogennel idén is futni hívta a kutyabarátokat a városligetbe. A felhívás nyitott fülekre, lelkes gazdikra és még lelkesebb négylábúakra lelt: 2008. május 11-én több százan álltak rajthoz. Idén, a háziállat.hu stábja sem volt rest, mi is lefutottuk a közel 3,5 km-es távot. Nézd meg videón!
A Bengália partjainál őshonos, mindössze 5 centire növő törpe gurámi (Colisa lalia) békés természete miatt kedvelt csapathal, mely jól kijön az akvárium többi lakójával. A hím és a nőstény alapszíne eltérő, amely segít a beavatatlan szemnek felismerni a halak ivarát.
Ilyen esetekben a kis állat intenzív ellátást igényel: napi kétszeri infúziózás, bélflóra-regenerálók adása, seb kezelése és az állat etetése. Ha ezt a kezelést megkapja rendszeresen, jó esélyekkel nő nagyra, és válik egészséges, felnőtt nyuszivá.
A kívánt úticélnak megfelelő konzulátust kell felhívni, hogy milyen papírok szükségesek az állat beviteléhez. Minden országnak más és más a követelménye. A légitársasággal is egyeztetni kell, egyáltalán vállalják-e az állat szállítását. Személyes véleményem szerint az állatnak nagyon megterhelő lenne a repülőút, ha tehetik, hagyják otthon!
A mozgásszervi problémákat sok minden okozhatja. Nyáron a túlzott melegtől lehet hő-sokk, kiszáradás. Ha rosszul van etetve az állat, csontja is törhet traumás sérülés nélkül, és daganatok kialakulásánál a tünetek egyik pillanatról a másikra jelentkezhetnek. De az igazi okot csak akkor lehet kideríteni, ha megmutatja egy állatorvosnak.
A tünetek alapján traumás sérülésnek tűnik. A fejet ért sérülés következtében alakul ki vérzés a fejen, szem körül, az orrtájékon, illetve a fülből. A körbe-körbe járás is idegrendszeri tünetként mutatkozik, ami nagy valószínűséggel a belső fül sérülése következtében alakult ki. Ha a másik állat is evett a zöldségből, akkor a mérgezés kizárt. Esetleges mérgezésnél is hasonló tünetek mutatkoznak, de nem jellemző. Ha az állat hozzáférhetett patkányméreghez, akkor egyértelmű a diagnózis. Ahogyan a másik doktor is mondta, a daganat is lehetséges, de ezt csak boncolással lehetne megállapítani.
Ha jó az állat általános állapota, és még szeretné fedeztetni, tenyészteni a jövőben, akkor a sebészi méhmosást javaslom, az injekciós kezelés nem biztos, hogy elegendő lesz. Az ivartalanítás persze működik, de akkor oda a tenyészthetőség...