976. Kerti tó téliesítése: mire figyeljünk, mikor vegyük ki a halakat?
Mikor van itt az ideje a kerti tó téliesítésének, és hogyan csináljuk?
Mikor van itt az ideje a kerti tó téliesítésének, és hogyan csináljuk?
Az öves díszcsík (Botia macracantha) Indonézia, Szumátra és Borneó folyóiból származik. A hal ívelt, narancssárga testét három fekete sáv keresztezi. A mell-, a has- és a farokúszó vöröses narancssárga, a hátúszó és a farok alatti úszó fekete, szegélyük világos színű.
Az egészségesen tartott cicák fittségüket sokáig megőrizve akár 18 évig is élhetnek, 13 éves koruk után azonban rendszerint már megjelennek az öregedés első jelei. A korosodó cicák több odafigyelést igényelnek, hiszen szervezetük már nem a régi.
Arrf, aúúúf, vau-vau!! Gondolkodtunk valaha is azon, mit jelentenek ezek a hangok? A japánok már gyártják a kutyatolmács-gépet.
Az elmúlt 200 év folyószabályozásai és mocsárlecsapolásaihoz hasonló károkat okoztak a hazai lótenyésztésben az ún. "nemesítések": gyakorlatilag megsemmisítették a hazai primitív lóállományt.
Kedves Gazdi, ez lehet macskanátha vagy allergia is. Mindenképpen vigye el a cicát állatorvoshoz.
Lehet ugyan a külső hallójáratban fekélyes gyulladás ami vérezgethet,de a toklász jelenlétét mindenképpen ki kell zárni. Ha másképpen nem megy el kell bódítani esetleg altatni a kutyát és úgy megvizsgálni a hallójáratot. A toklász gyorsan eltávolítható, a fekélyes fülgyulladás lassan gyógyul.
Az egyik szer porc, a másik immunerősítő szer, nyugodtan adhatóak egyszerre, nem befolyásolják egymás hatását.
Kedves Gazdi! A tengerimalacoknak a mellső lábaikon 4, a hátsó lábukon 3 ujj van. Az 5. plusz lábujj genetikai hiba, beltenyésztéskor jöhet létre, születés után 3 hét alatt néha magától leesik. Azonban ha már4-6 hónapos vagy idősebb állatról van szó, állatorvoshoz kellene fordulni vele. Ugyanis azt az ujját nem tudja mozgatni, ezért bármibe beleakadhat, eltörhet, leszakadhat, és a tengerimalacoknál a láb nagyon érzékeny, sok kis ér fut benne, ezért ha megsérül, csúnyán begyulladhat vagy erősen vérezhet. Állatorvos könnyen el tudja távolítani, könnyű beavatkozás, egy öltéssel összeölti a sebet és 1 hét alatt be is gyógyul a seb. Karmot a plussz ujjon nem vágnék, minél hamarabb megmutatnám orvosnak, nehogy otthoni karomvágás közben megsérüljön.
Nem tudom, hogy foltokban, vagy az egész testfelületén egyenletesen hullik, mert mindkettő más problémára utalhat. Általában tavasszal és ősszel van szőrváltási időszakuk a kutyáknak, lakásban tartva azonban ez gyakran felborul, és vagy össze-vissza, vagy egész évben folyamatosan váltja a kutya a szőrét. Ha úgy gondolod, hogy már olyan sok szőre kihullott, hogy az már nem normális, akkor inkább fordul állatorvoshoz. Egy bőrkaparékvizsgálatot mindenképpen el kellene végezni. Így látatlanban nem tudok mit írni arra, hogy kórosan sok hullott-e ki, mert nem látom. Ha viszont nagyon nagymértékű szőrhullása van, akkor mindenképp konzultálj egy állatdokival, mert ezt lehet: 1. betegség (cukorbetegség, belsőszervi kor, bőrbetegségek, petefészek probléma, stb...) kísérő tünete 2. mérgek (inkább kopaszságot okoznak) tünete 3. rokontenyésztéssel szerzett rendellenesség.