976. Kerti tó téliesítése: mire figyeljünk, mikor vegyük ki a halakat?
Mikor van itt az ideje a kerti tó téliesítésének, és hogyan csináljuk?
Mikor van itt az ideje a kerti tó téliesítésének, és hogyan csináljuk?
Az öves díszcsík (Botia macracantha) Indonézia, Szumátra és Borneó folyóiból származik. A hal ívelt, narancssárga testét három fekete sáv keresztezi. A mell-, a has- és a farokúszó vöröses narancssárga, a hátúszó és a farok alatti úszó fekete, szegélyük világos színű.
Az egészségesen tartott cicák fittségüket sokáig megőrizve akár 18 évig is élhetnek, 13 éves koruk után azonban rendszerint már megjelennek az öregedés első jelei. A korosodó cicák több odafigyelést igényelnek, hiszen szervezetük már nem a régi.
Arrf, aúúúf, vau-vau!! Gondolkodtunk valaha is azon, mit jelentenek ezek a hangok? A japánok már gyártják a kutyatolmács-gépet.
Az elmúlt 200 év folyószabályozásai és mocsárlecsapolásaihoz hasonló károkat okoztak a hazai lótenyésztésben az ún. "nemesítések": gyakorlatilag megsemmisítették a hazai primitív lóállományt.
A kép alapján nem lehet egyértelműen megállapítani de valószínűleg felületes bakteriális bőrfertőzés.Betadin oldatos naponkénti bekenése segítheti a gyógyulást.Igazán szakszerűen a bőrkaparék bakteriológiai vizsgálatával és célzott antibiotikum kezeléssel lehet meggyógyítani.
Szobamacskáknak télen nem a legjobb ötlet a kinti elhelyezés sajnos. Esetleg egyiküknek, mondjuk a dominánsnak lehetne új helyet keresni. Egyértelműen stressz miatt van az ágyba vizelés. Amikor egyedül vannak, külön kellene zárni őket. Macskának való nyugtatót kellene adni nekik hosszabb távon. Állatpatikában érdeklődjön! Sztárallűr, hiszti vagy valódi stressz? Segíts a cicádnak!
Szia! Nem kell aggódnod, a nyusziknál akik ilyen szopókás itatóból isznak gyakran hallatnak ilyen hangokat. Ez azért van mert az ivás közben levegőt is nyelnek ez adja ezt a kluntyogó hangot a pocak táján. Az hogy többet iszik nem probléma. Ez okozhatja akár az időjárás, hogy melegebb van a lakásban esetleg nem olyan páradús a környezet stb. Ha iszik az sosem baj.:) A karácsony és a nyuszi Hogyan tarts törpenyuszit?
Kedves Gazdi! A leírt tünetekből én 2 dologra gondolnék.Lehet a háttérben epilepszia, annak egy nem túl súlyos tünetekkel járó változata( kis rohamok). Másik dolog pedig esetlegesen porckorong probléma( discus hernia, discopathia). Mindenképp javasolnám, hogy hozzáértő állatorvos kollégával vizsgáltassák meg a kiskutyát és csak azután lehetne neki megfelelő gyógyszert adni, ha indokolt. Baráti Üdvözlettel, Dr. Fux Attila
Ez egyáltalán nem állatorvosi hanem környezetvédelmi kérdés. Mindenképpen óvnám attól önt és a környezetet hogy helyileg nem honos rovarokat bárhol szabadon engedjen ezzel lehetőséget teremtve a kialakult fauna megbomlására.