976. Kerti tó téliesítése: mire figyeljünk, mikor vegyük ki a halakat?
Mikor van itt az ideje a kerti tó téliesítésének, és hogyan csináljuk?
Mikor van itt az ideje a kerti tó téliesítésének, és hogyan csináljuk?
Az öves díszcsík (Botia macracantha) Indonézia, Szumátra és Borneó folyóiból származik. A hal ívelt, narancssárga testét három fekete sáv keresztezi. A mell-, a has- és a farokúszó vöröses narancssárga, a hátúszó és a farok alatti úszó fekete, szegélyük világos színű.
Az egészségesen tartott cicák fittségüket sokáig megőrizve akár 18 évig is élhetnek, 13 éves koruk után azonban rendszerint már megjelennek az öregedés első jelei. A korosodó cicák több odafigyelést igényelnek, hiszen szervezetük már nem a régi.
Arrf, aúúúf, vau-vau!! Gondolkodtunk valaha is azon, mit jelentenek ezek a hangok? A japánok már gyártják a kutyatolmács-gépet.
Az elmúlt 200 év folyószabályozásai és mocsárlecsapolásaihoz hasonló károkat okoztak a hazai lótenyésztésben az ún. "nemesítések": gyakorlatilag megsemmisítették a hazai primitív lóállományt.
Nem csak a hosszú szőrű kutyákban, hanem minden kutyában lehet kullancs, amik fertőző betegségeket terjesztenek. Olvasgasd cikkeinket a témával kapcsolatban!
A vadászgörény túltüzelése a rendes tüzelés 3-4. hetétől kezdődik. A hormonzavar jelei a szőr kopaszodása, a péra kivilágosodása. A fogíny kifehéredése már vérszegénységet mutat. Az állat lefogy, elutasítja az ételt. Változó, hogy egy túltüzelt nőstény görény mikor éri el a kritikus állapotot. Ez lehet 2 hónaptól 5-6 hónapig is eltartó tüzelés következménye. Kérem, keressék fel az állatorvosukat, hogy a folyamatot még időben vissza lehessen fordítani.
Az nem "baj" hogy mind a két kutya szuka ! A világon több millió szuka kutyának kell együtt élnie másik szuka kutya szorosabb-tágabb környezetében, ha ez akkora baj lenne, előbb-utóbb kipusztulnának a szuka kutyák, majd az egész faj is. Be kell állítani a két kutya közötti hierarchikus falka rangsort !!! Pld. a magasabb rangú kutyának ad először enni, azt üdvözli elsőnek hazatéréskor, annak biztosítja a komfortosabb pihenőhelyet, vele kezd először játszani, többet kezdeményezi vele a testkontaktust, simogatást, stb. A játékos harcok során mindig a magasabb rangú kutyának ad igazat, annak segít (nem a gyengébbnek !!!) és azt támogatja. A kutyák nem érzik magukat jól a demokratikus egyenlősdiben és távol áll tőlük az emberi érzelem által irányított "a gyengébbet, elesettebbet támogatom" elmélet és gyakorlat. Természetesen ez esetben a kis kutya ivaréretté válása okán a szexuális dominancia is egy jelentős tényező, ezért támogatom az előttem felszólaló állatorvos kolléga véleményét !!! Az ivartalanítással sok később jelentkezhető problémát meg lehet előzni !
Néhány csepp C-vitamint kaphat a vizébe, és figyeljen rá, hogy legyen a malacka előtt mindig elegendő friss víz és széna!
Állatorvoshoz kell vinni. Nem ajánlhatok házi gyógykezelést,nélkül,hogy tudnám,az orrfolyáson kívül milyen tünetei vannak? A beteget alaposan meg kell vizsgálni kezelés előtt.