976. Kerti tó téliesítése: mire figyeljünk, mikor vegyük ki a halakat?
Mikor van itt az ideje a kerti tó téliesítésének, és hogyan csináljuk?
Mikor van itt az ideje a kerti tó téliesítésének, és hogyan csináljuk?
Az öves díszcsík (Botia macracantha) Indonézia, Szumátra és Borneó folyóiból származik. A hal ívelt, narancssárga testét három fekete sáv keresztezi. A mell-, a has- és a farokúszó vöröses narancssárga, a hátúszó és a farok alatti úszó fekete, szegélyük világos színű.
Az egészségesen tartott cicák fittségüket sokáig megőrizve akár 18 évig is élhetnek, 13 éves koruk után azonban rendszerint már megjelennek az öregedés első jelei. A korosodó cicák több odafigyelést igényelnek, hiszen szervezetük már nem a régi.
Arrf, aúúúf, vau-vau!! Gondolkodtunk valaha is azon, mit jelentenek ezek a hangok? A japánok már gyártják a kutyatolmács-gépet.
Az elmúlt 200 év folyószabályozásai és mocsárlecsapolásaihoz hasonló károkat okoztak a hazai lótenyésztésben az ún. "nemesítések": gyakorlatilag megsemmisítették a hazai primitív lóállományt.
Hajtsd szét a szőrét minél több helyen, és ellenőrizd a bőrét, szőre tövét: kis fekete pöttyöket fogsz látni, ha bolhás a kutya. A vakarózás is elég jellegzetes tünet. Olvasd el alábbi cikkeinket is a témában.
Ennek a problémának a megoldását nem érzelmi, hanem szigorúan szakmai alapon kell kezelni. Ennek módja pedig az, hogy ha Ön megbízik az állatorvosban, akkor azt teszi, amit ő javasol. Nem véletlenül javasolja, amit mondott, ennek ez a megoldása, így gyógyítható. Ha erre nem kerül sor, akkor ez a szeme végleg károsodhat. A javaslatom mindössze annyi, ha van rá lehetőségük (és van a közelben) akkor érdemes lehet szemész specialista állatorvosnak is megmutatni.
Kérdései ebben a formában nagyon általánosak! Igen, van felfúvódás kutyáknál és macskáknál is, de legtöbbször nem önmagában, hanem bizonyos kórformákhoz kapcsolódóan (pl. gyomorcsavarodás, vagy bélelzáródás). A tünete az, hogy az állat hasa kikerekedik, dobszerűen feszessé válik. Szerencsétlen esetben akár halálos is lehet, de erre ritkán kerül sor, ha időben észreveszik és megfelelő kezelést kap a beteg. A patseurellák baktériumok, amelyek a nyúlon kívül más állatfajokat (és pl. az embert is) megbetegíthetik. Ez a kórokozó fertőző, de a fertőzés azért nem úgy terjed, mint pl. az influenza.
Az inkontinencia viszonylag gyakori jelenség az ivartalanítás után, mert ennek a problémának a fő oka az oxitocin nevű hormon hiánya, amiből kell egy kevés ahhoz is, hogy a hólyag záróizomzata kellő erővel tudjon szorítani. Ezen a problémán már évek óta lehet hatékonyan segíteni, van erre egy speciális állatgyógyszer, ami általában teljesen megoldja ezt a problémát. (Incurin tabletta) Az Önök esetében ezt az alaphelyzetet azonban lényegesen befolyásolja, hogy a kutyájuk már az ivartalanítás előtt is inkontinens volt, ami már közel sem olyan gyakori probléma. De mivel az Epheritre javult, ebből az a sejtésem van, hogy ez a probléma is hormonhiánnyal állhatott összefüggésben. Úgyhogy igazából nem is értem, eddig miért nem javasolta Önek senki a fent említett megoldást?
Ennyi információból látatlanban nem lehet megmondani, mi a kutya baja. Vidd el állatorvoshoz, egy alapos vizsgálat kiderítheti, hogy van e valamilyen betegsége!