991. Pszichopata a kutyám?
Furcsán viselkedik a kutya... egyszer ok nélkül nekimegy valakinek, máskor pedig reszketve, nyüszítve bújik el valamelyik bútor alá. Mi baja? Mitől fél?
Furcsán viselkedik a kutya... egyszer ok nélkül nekimegy valakinek, máskor pedig reszketve, nyüszítve bújik el valamelyik bútor alá. Mi baja? Mitől fél?
Minden macskatulajdonos álma, hogy tudja, mit gondol kedvenc cicája. Leülhetünk és próbálhatjuk megfejteni mozdulatait, kifejezéseit vagy olvasni tekintetéből. Vajon mit rejtenek a borostyán szemek? Talán sosem lesz biztos módszer ennek megfejtésére, mégis olvashatunk testbeszédükből, viselkedésükből és szokásaikból.
Pár éve költözött Veszprémbe a közönséges selyemmajom (Callithrix jacchus) pár, akik azóta rendszeresen ikrekkel örvendeztetik meg gondozóikat és a látogatókat.
Az amazonpapagájok kitűnő hang- és beszédkészséggel megáldott jószágok, és bár néha kicsit zsémbesek, azért igazán szeretetre méltóak.
A költők és zeneszerzők híres alkotásai - Chaucertől kezdve Handelen át Mozartig - mind-mind fület gyönyörködtetők. Elmondhatjuk, hogy a madarak éneke is legalább ilyen művészeti értékekkel bír. De miért fektetnek ennyi időt és energiát az éneklésbe? És miről szól a daluk?
Kedves Gazdi! Sajnos nem tudok sok okosat mondani. Az időskori elhízásnál nem feltétlen az élelem milyensége az ok, hanem a kevés mozgás, sok evés, bár a leírás szerint nem eszik sokat. Ezért a cukorbetegség, ami az eszembe jut, ez hatással lehet az ízületeire is, és súlygyarapodás is megfigyelhető, ennek kapcsán érdemes lenne elvinni egy állatorvoshoz. Az alma jó, béltisztító a hatása. Az olivaolaj mindenképp jó, segíti a székletürítést, de túlzásba sem szabad vinni, mert nem biztos, hogy puffadás van a háttérben, viszont ezt látatlanban nem lehet megmondani. Érdemes lenne ellátogatni vele egy állatorvoshoz, hogy mindent tisztán lássanak. Azonban a doki bármit is mondd, itt sajnos csak tippeket-tanácsokat tudunk adni, pontos diagnózisokat semmiképp. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
A macskáknak annyiféle színváltozata lehetséges, melyekben eligazodni csak komoly szakértelemmel rendelkező tenyésztők vagy ebben jártas állatorvosok tudnak. Valószínű, hogy valamelyik előd színe jelent meg a kicsikben. Próbáljon meg a brit fajtatenyésztők körében érdeklődni a lehetséges színváltozatokról. Nem kizárt az albínó változat sem, de az elég ritka.
Kedves Kriszti! Ez az oltás ugye a kombinált oltás. Nem hallottam még arról, hogy ebből gond lett volna. A nyuszinál a betegségek a tünetek után nagyon gyorsan jelentkeznek. Ha jó kedvű és eszik, játszik rendesen, nem levert stb. rendes a széklet, akkor nem kell aggódni. A nyuszik elég gyakran szerezhetnek ilyen karcolásokat, akár a ketrecen is megüthetik magukat. Vagy egy véletlen erősebb vakaródzás is okozhatja. Az, hogy kezesebb annak csak örülj. Ha minden más amit leírtam megvan, akkor nem a betegség miatt kezes.:) Azonban, ha nagyon zavarnak a sebek és nem múlnak- egy kis neogranormonnal bekenheted őket- akkor érdemes visszanézni az orvoshoz. Én nem hiszem, hogy bármi baja lenne Gömbinek.:) A szőre is szép- így a fényképről- egészséges.:) Azért majd írj, mi történt.:) Szép estét Gabi
Kedves Gazdi ! Sajnálatosan az epilepsziás rohamkészségre minden melegvérű állat agya képes, így a sündisznóé is. A leírása alapján , felmerül az epilepszia betegség gyanúja is. Mindenképpen vérvételt javasolnák az állatorvosánál, ahol a vércukorszint és az ionháztartás ellenőrzése is javasolt. Ha alkalmi rohamokról van csak szó, akkor vérösszetevők normalizálásra tünetmentessé is válhat a beteg. Ha az agy öröklött vagy szerzett betegségéről van szó akkor nem. Ilyen esetben antiepileptikum tartós adása javasolt. üdvözlettel dr KIss Gabriella
Az alomtestvériség nem indokolja az ivarérett kori barátságot ! Igen, betudható. (volt)