991. Pszichopata a kutyám?
Furcsán viselkedik a kutya... egyszer ok nélkül nekimegy valakinek, máskor pedig reszketve, nyüszítve bújik el valamelyik bútor alá. Mi baja? Mitől fél?
Furcsán viselkedik a kutya... egyszer ok nélkül nekimegy valakinek, máskor pedig reszketve, nyüszítve bújik el valamelyik bútor alá. Mi baja? Mitől fél?
Minden macskatulajdonos álma, hogy tudja, mit gondol kedvenc cicája. Leülhetünk és próbálhatjuk megfejteni mozdulatait, kifejezéseit vagy olvasni tekintetéből. Vajon mit rejtenek a borostyán szemek? Talán sosem lesz biztos módszer ennek megfejtésére, mégis olvashatunk testbeszédükből, viselkedésükből és szokásaikból.
Pár éve költözött Veszprémbe a közönséges selyemmajom (Callithrix jacchus) pár, akik azóta rendszeresen ikrekkel örvendeztetik meg gondozóikat és a látogatókat.
Az amazonpapagájok kitűnő hang- és beszédkészséggel megáldott jószágok, és bár néha kicsit zsémbesek, azért igazán szeretetre méltóak.
A költők és zeneszerzők híres alkotásai - Chaucertől kezdve Handelen át Mozartig - mind-mind fület gyönyörködtetők. Elmondhatjuk, hogy a madarak éneke is legalább ilyen művészeti értékekkel bír. De miért fektetnek ennyi időt és energiát az éneklésbe? És miről szól a daluk?
Kedves Gazdi, nem írja, hova (nem mindegy), azt sem tudjuk, mennyi idős a cica (az sem mindegy), de mindig az aktuális országra vonatkozó szabályokat kell figyelembe venni. Állatútlevél: kitől, hogyan, mennyiért vegyük? >> Ha hosszú az út, azt még fiatalok egész jól bírják, az idősebbek kevésbé.Utazáskor ajánlatos 3-4 óránként mozgatni, itatni/etetni, játszani vele és ürítésre lehetőséget adni neki.Az esetleges utazási stressz enyhítésére is és az esetleges utazás közbeni tünetek enyhítésére is jól használható Bach-virág és/vagy homeopatikus készítmények vannak.Az új környezetbe történő beilleszkedést Bach-virágterápiával szintén jól lehet támogatni. Állatútlevélre és az oltások igazolására szükség lesz.
Azt, hogy egy gyógyszert mennyi ideig, ill. hogyan kell szedni, elsősorban a kezelő állatorvossal kell megbeszélni. Ő ismeri a beteget, ő tudja az indokait annak, hogy miért ezt a gyógyszert javasolta, és ha már javasolta, bizonyára vannak vele tapasztalatai is, amit szintén csak ő tud legjobban. Tessék ezt a kezelő orvossal megbeszélni!
Kedves Petra! A lépcsőzés, ágyra fel-leugrálás ennél a fajtánál nem is a térde, hanem a gerince miatt nem szerencsés, úgyhogy erről le kellene szoktatni, vagy legalábbis a gyakoriságát csökkenteni. Pontosan nem tudom mi lehet az a térdprobléma, de ha térdkalácsficam, és sántít, akkor szakembernek meg kellene mutatni, bár 4 hónaposan majdnem biztos, hogy nem fogják megoperálni. Ha nem sántít, akkor lehet adni valamilyen zöldkagylókivonatot (kiegészítésképpen), de legkésőbb 1 éves korában alaposan ki kellene vizsgálni az érintett térdízületet...
Kedves gazdi! sajnos ezt így látatlanban képtelenség megmondani. Lehet, hogy igen, de az is lehet, hogy nem. Igen, a tacskónak ez nagyon veszélyes, a rottweiler hatalmas hozzá képest. A vemhesülésről a korai szakaszban csak állatorvosi segítséggel fog tudni tudomást szerezni. Addig is némi információ: A megtermékenyüléstől a vemhesség kialakulásáig A kutya vemhessége gyakorlatias számítással 58-62 nap. A pontos számadat csak akkor mondható ki, ha a hosszú ivarzási ciklus egy jól meghatározható időpontjától számítjuk a vemhességet, ezért szakmai körökben a petesejt leválását kiváltó hormonhatástól (LH-csúcs) szokás számolnia vemhesség hosszát. A szuka petesejtjei leválásukat (ovuláció) követően a petevezetőben még átesnek egy utóérésen (36-48 óra) majd fertilissé válnak és az érett petesejtek kb. 2-3 napig alkalmas a megtermékenyülésre. Ha megtörténik a megtermékenyítés az osztódásnak induló megtermékenyített petesejtek (zygóták) kb. 9-12 napig maradnak a petevezetőben, majd leérnek a méhbe, ahol vemhesség 18. napjáig vándorolnak, igyekeznek egyenletesen elhelyezkedni a méhben, majd a 20-21. nap körül beágyazódnak és kialakulnak a méhlepények. Ez a szakasz az orvos számára egy nehezen vizsgálható része a vemhességnek, nem tudjuk biztosan megállapítani, vajon tényleg vemhesült-e a szuka, a magzat ultrahang-vizsgálattal még nem fedezhető fel és nincs megbízható hormonális vizsgáló módszer sem. A progeszteron- szintnek ilyenkor normálisan igen magasnak kell lennie, ez az a hormon, amelyik a vemhesség fenntartásáért felelős, de ez nem jelenti azt, hogy biztosan vemhes a szuka, hiszen a vemhes és a nem-vemhes szukában gyakorlatilag ugyanazok a hormonális változások játszódnak le. Ugyanakkor a progeszteron- szintnek az élettani szint alá csökkenése nem jó jel , és az állat kezelésre szorul a vehem megtartása érdekében. Az embrió beágyazódásáig, illetve kutyánál kb. a 25-30. napig képesek a magzatok szinte nyomtalanul felszívódni, ezért van a korai vemhesség diagnosztikának óriási jelentősége (24. naptól) hiszen így elkülöníthetőek a meddőségi problémák a korai embrióelhalástól, és ennek a későbbiekben terápiás jelentősége lehet. Gyakorlott szakember a vemhességet kutyában ultrahang-vizsgálattal a 24. naptól nagy biztonsággal diagnosztizálni tudja.
Feltétlenül mutassa meg állatorvosának a biztonság kedvéért. Vannak állatok, akik nehezebben viselik a műtét utáni napokat, de elég ritkán fordul elő ilyen.