991. Pszichopata a kutyám?
Furcsán viselkedik a kutya... egyszer ok nélkül nekimegy valakinek, máskor pedig reszketve, nyüszítve bújik el valamelyik bútor alá. Mi baja? Mitől fél?
Furcsán viselkedik a kutya... egyszer ok nélkül nekimegy valakinek, máskor pedig reszketve, nyüszítve bújik el valamelyik bútor alá. Mi baja? Mitől fél?
Minden macskatulajdonos álma, hogy tudja, mit gondol kedvenc cicája. Leülhetünk és próbálhatjuk megfejteni mozdulatait, kifejezéseit vagy olvasni tekintetéből. Vajon mit rejtenek a borostyán szemek? Talán sosem lesz biztos módszer ennek megfejtésére, mégis olvashatunk testbeszédükből, viselkedésükből és szokásaikból.
Pár éve költözött Veszprémbe a közönséges selyemmajom (Callithrix jacchus) pár, akik azóta rendszeresen ikrekkel örvendeztetik meg gondozóikat és a látogatókat.
Az amazonpapagájok kitűnő hang- és beszédkészséggel megáldott jószágok, és bár néha kicsit zsémbesek, azért igazán szeretetre méltóak.
A költők és zeneszerzők híres alkotásai - Chaucertől kezdve Handelen át Mozartig - mind-mind fület gyönyörködtetők. Elmondhatjuk, hogy a madarak éneke is legalább ilyen művészeti értékekkel bír. De miért fektetnek ennyi időt és energiát az éneklésbe? És miről szól a daluk?
T. Gazdi! A kutyának nincs "aranyere". Amennyiben a végbélnyílás kissé kifordul, erölködéstől, vagy a túlzott hasmenéstől, abban az esetben a repozíciót végre kell halytani egy állatorvosi rendelőben. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Kedves Gazdi! Az ivartalanítással legtöbbször megváltozik a kutyák viselkedése, szerencsére leginkább kedvező irányba. Persze itt is előfordulhatnak kivételek, mikor nem változik a helyzet, de hogy agresszívebb legyen, az meglehetősen ritka. Szerencsére még változhat a helyzet, mert ehhez idő kell, akár több hónap is szükségeltetik. A másik kérdés a fokozott mennyiségű bélsár ürülése, ami valamilyen tipusú emésztetlenségnek lehet a tünete. Legtöbbször a hasnyálmirigy idült gyulladása miatt nem termelődik elég emésztőenzim és ez okozza a problémát. Ez bélsárvizsgálattal és vérvizsgálatattal tisztázható. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc.
Kedves Marianna! A fajtàra sajnos jellemző betegsèg az allergiàs bőrgyulladàs,mely a kèpen làthatò tünet okozòja lehet. Javaslom keressen fel egy bőrgyógyàszattal foglalkozó kollègàt minèl hamarabb! Üdvözlettel,dr.Puskàs Gàbor.
Elsősorban azt kellene tisztázni, hogy a tünetnek esetleg szervi oka van: vese, húgyhólayg, vizeletrendszer, cukorbetegség. Amennyiben az eredmény negatív, akkor érdemes pszichikai, viselkedési tünetként kezelni. Ebben az esetben egy helyszíni megfigyelés után tudok használható, felelősségteljes tanácsokat adni.
T. Gazdi! A kirakott almok száma a macskák száma +2 kell legyen. Minden almot minden piszkitás után tisztitani kell. Különböző tipusú és fajtájú almokat használjon, hogy minden cica neki megfelelőt találjon, akkor ismét szobatiszták lesznek. Üdvözlettel. Dr. Stark Róbert