1001. Ha a cica unatkozik...
Ahogy a gyerekek, sőt gyakran még a felnőttek is, a cicák is unatkoznak, ha sokáig nem történik velük semmi. Ha nem akarjuk, hogy a macska morcos legyen, próbáljunk kreatívak lenni!
Ahogy a gyerekek, sőt gyakran még a felnőttek is, a cicák is unatkoznak, ha sokáig nem történik velük semmi. Ha nem akarjuk, hogy a macska morcos legyen, próbáljunk kreatívak lenni!
2006-ban az a hír járta, hogy az ASHERA™ macskát, mint a legújabb "egzotikus" állatot, az ázsiai leopárd macska és az afrikai szervál keresztezéséből tenyésztették ki. Világszenzációnak számított, és nagyon keresett lett az új csodatenyészet. De kiderült, hogy "bajsza van a menyasszonynak"...
A hüllőket hajlamosak vagyunk monoton táplálékon tartani. Ez persze nem tesz nekik jót, legyengülnek, megbetegszenek. Lássuk, mivel dobhatjuk fel ételeiket!
Az ékfarkú amandina (másik nevén: nyársfarkú amandina) az egyik legismertebb, és elegáns külseje miatt legkedveltebb ausztrál díszpintyfaj. Ez a mutatós, erőteljes megjelenésű madár hamar felhívja magára a kezdő madártartók figyelmét. Általában békés természetű, de egyes - főleg idősebb - példányok agresszívek is lehetnek, ezért nála gyöngébb madarakkal inkább ne tartsuk együtt.
A családban olykor nem csak cica, hanem kutya vagy más háziállat is található. Utánajártunk, milyen állatfajokat engedhetünk össze nyugodt szívvel, kiknél kell izgulnunk, és kiknél érdemes megtartanunk a két lépés távolságot.
Javaslom, hogy a végső döntés előtt csináljonak egy próbát, amikor is az egyik macska (a potenciális jövevény) ketrecben/szállító dobozban legyen. Ekkor megfigyelhető mind a két állat testbeszéd jele, egymás közötti kommunikációja, - és ez nagymértékben segítheti a döntést.
Kedves Gazdi! Idősebb tengerimalacok szőre valóban megváltozhat, színe, állaga pl. "őszülhetnek". Azonban ha a szőr hirtelen megváltozik, néhány nap alatt csapzott lesz, összetapad, foltokban hullik, az immunrendszer legyengülésére is utal. Hím tengermalacoknak a fenékrész fölött néhány centivel van egy mirigy, ami faggyút választ ki, idős malacoknál előfordulhat ennek túltermelése, a fenék fölött, zsíros tapintású lesz a szőr, összeáll. Először is ajánlott lenne rágcsálóknak való vitaminkészítményt vásárolni, C-vitamint és multivitamint, és naponta a vizébe csepegtetni. Kapható ún. Immunovet por, vény nélkül kapható immunerősítő, kifejezetten a szőr és kondíció javítására. Javasolt lenne az azonos időben napi súlymérés kb 1 hétig. Ha az állat súlya 5-7 nap alatt 40-50 grammot csökken, betegség tünete lehet. Esetleg a közeljövőben elvinni állatorvosi kontrollra, hátha valami olyan dolog lappang, amit orvos észrevesz, de gazdi még nem. Ha van előtte elég széna, víz, naponta kap zöldséget, és úgy is kunyerál, és korábban nem tett ilyet, javasolt állatorvosi kontroll. Lehet, hogy valami kezdődő betegség miatt rossz az állatka közérzete, idegesebb. Jelzi, hogy rosszul érzi magát.
Kedves Gazdi! A tengerimalac elsődleges tápláléka a széna. Fogkoptató, és szükséges az emésztéséhez. A száraz faág nem jó és a száraz kenyér sem. Valószínűleg rossz szokásként vette fel. Ha rosthiány alakul ki a malacnál, egy idő után a szőrét is elkezdi rágni, illetve komoly emésztési problémái lesznek. Szőrtépést, szőrrágást látott nála? A széna adagját növelni kellene, folyamatosan legyen bent nála. Ha utána egy-két héten belül nem hagyja abba a ketrec rágását, ajonlott lenne állatorvossal megnézetni.
A különféle eszközök, vagy élőlények kergetése nagyjából két okra vezethető vissza. Egyrészt a mozgó dolgok kergetése, a kutyákban ösztönös, amely a zsákmány elkapását és megszerzését segítette abban az időben, amikor a kutyák még vadásztak.Bővebben >>
Kedves Gazdi! Gondolom nincs ivartalanítva - ezt nem írja. DE a tüzelés okozta hormonális változás miatt kialakulhat ilyen ideiglenes inkontinencia. Ilyenkor ugyanis a kutyus szeretné illatanyagait minél több helyen ott hagyni, ezért lehetséges, hogy egy időre elfeledkezik a szobatisztaságról. Ne aggódjanak a tüzelés végeztével minden visszaáll a régi rendbe.