1001. Ha a cica unatkozik...
Ahogy a gyerekek, sőt gyakran még a felnőttek is, a cicák is unatkoznak, ha sokáig nem történik velük semmi. Ha nem akarjuk, hogy a macska morcos legyen, próbáljunk kreatívak lenni!
Ahogy a gyerekek, sőt gyakran még a felnőttek is, a cicák is unatkoznak, ha sokáig nem történik velük semmi. Ha nem akarjuk, hogy a macska morcos legyen, próbáljunk kreatívak lenni!
2006-ban az a hír járta, hogy az ASHERA™ macskát, mint a legújabb "egzotikus" állatot, az ázsiai leopárd macska és az afrikai szervál keresztezéséből tenyésztették ki. Világszenzációnak számított, és nagyon keresett lett az új csodatenyészet. De kiderült, hogy "bajsza van a menyasszonynak"...
A hüllőket hajlamosak vagyunk monoton táplálékon tartani. Ez persze nem tesz nekik jót, legyengülnek, megbetegszenek. Lássuk, mivel dobhatjuk fel ételeiket!
Az ékfarkú amandina (másik nevén: nyársfarkú amandina) az egyik legismertebb, és elegáns külseje miatt legkedveltebb ausztrál díszpintyfaj. Ez a mutatós, erőteljes megjelenésű madár hamar felhívja magára a kezdő madártartók figyelmét. Általában békés természetű, de egyes - főleg idősebb - példányok agresszívek is lehetnek, ezért nála gyöngébb madarakkal inkább ne tartsuk együtt.
A családban olykor nem csak cica, hanem kutya vagy más háziállat is található. Utánajártunk, milyen állatfajokat engedhetünk össze nyugodt szívvel, kiknél kell izgulnunk, és kiknél érdemes megtartanunk a két lépés távolságot.
Az akácfa ága szálkásan törik, ami sérülést, okozhat, nem beszélve a kéregben található anyagokról, amik ténylegesen károsak lehetnek a kis állatra. Szívesebben javasolnám alma-, cseresznye- vagy meggyfa ágait. Állatkereskedésekben lehet is kapni ehhez hasonló rágófákat.
A malac hasméret-növekedésének számtalan oka lehet: petefészek cysta, ami a szőrhullást is magyarázná, daganat, elhízás stb. Kideríteni csak úgy lehet, ha ultrahangos vizsgálaton esik át a malacka. Ezzel a vizsgálati módszerrel megállapított elváltozást utána már kezelni is lehetne.
Nagyon fontos tisztázni, mi számit diétának és mi a nyúl helyes táplálása. Első és legfontosabb, hogy nem mindig az a jó a nyúlnak, amit enni szeret. A helyes táplálás a következő: a táplálék nagy részét a friss, aromás széna tegye ki, amely mindig legyen a nyuszi előtt. Ugyanígy friss vízre is mindig szüksége van. Zöldséget és gyümölcsöt csak naponta 2-szer adjunk neki, mégpedig annyi mennyiségben, amit fél óra alatt meg tud enni. Magkeverékből a napi adagja egy mokkáskanál. Tilos adni a száraz kenyeret, és mindenféle nyalánkságot. A diéta során széna, alma és répa javasolt. A nyulaknál a lágy bélsár ürítése normális, amit ők elfogyasztanak. Elképzelhető, hogy most is erről a lágy bélsárról van szó, csak a nyuszi most nem eszi ezt meg. Ha pár nap szigorú diéta után sem javul a helyzet, vagy éppen romlik, azonnal állatorvoshoz kell fordulni.
Lehet, hogy az alomépítési viselkedés csak késik, de nem marad el. Nem minden esetben születnek a kicsik pontos időben, 1-2 nap késedelem még elfogadható. Ha a kölykök elárvulnak, keresni kell egy béranyát, aminek éppen most vannak kölykei, talán ő etetni fogja az árvákat. Ha erre nincs mód, akkor tápszerrel kell etetni a kicsiket.
Az orvosi szakmában sohasem lehet biztosat mondani. Tapasztalataink alapján nagyon sok jó és hatásos daganat ellenes szer létezik, amelyek a daganatok növekedését csökkenthetik, esetleg meg is állíthatják. Ugyancsak nagyon jó immunerősítő szereket is forgalmaznak az állatgyógyászatban, nem is beszélve a homeopátiás készítményekről. Ha szeretne többet megtudni a készítményekről, hívja a rendelőnket a 06 1 240 9780-as telefonszámon.