1001. Ha a cica unatkozik...
Ahogy a gyerekek, sőt gyakran még a felnőttek is, a cicák is unatkoznak, ha sokáig nem történik velük semmi. Ha nem akarjuk, hogy a macska morcos legyen, próbáljunk kreatívak lenni!
Ahogy a gyerekek, sőt gyakran még a felnőttek is, a cicák is unatkoznak, ha sokáig nem történik velük semmi. Ha nem akarjuk, hogy a macska morcos legyen, próbáljunk kreatívak lenni!
2006-ban az a hír járta, hogy az ASHERA™ macskát, mint a legújabb "egzotikus" állatot, az ázsiai leopárd macska és az afrikai szervál keresztezéséből tenyésztették ki. Világszenzációnak számított, és nagyon keresett lett az új csodatenyészet. De kiderült, hogy "bajsza van a menyasszonynak"...
A hüllőket hajlamosak vagyunk monoton táplálékon tartani. Ez persze nem tesz nekik jót, legyengülnek, megbetegszenek. Lássuk, mivel dobhatjuk fel ételeiket!
Az ékfarkú amandina (másik nevén: nyársfarkú amandina) az egyik legismertebb, és elegáns külseje miatt legkedveltebb ausztrál díszpintyfaj. Ez a mutatós, erőteljes megjelenésű madár hamar felhívja magára a kezdő madártartók figyelmét. Általában békés természetű, de egyes - főleg idősebb - példányok agresszívek is lehetnek, ezért nála gyöngébb madarakkal inkább ne tartsuk együtt.
A családban olykor nem csak cica, hanem kutya vagy más háziállat is található. Utánajártunk, milyen állatfajokat engedhetünk össze nyugodt szívvel, kiknél kell izgulnunk, és kiknél érdemes megtartanunk a két lépés távolságot.
Mindenképp ivartalanítsd! A viselkedési gondok nem teljesen biztos, hogy megoldódnak, de jó eséllyel valamennyire lenyugszik, a tüzelő szukák után pedig akkor már biztosan nem fog kajtatni. Ajánljuk az ivartalanitas.hu weboldalt, ahol minden tévhitet eloszlatnak a szerzők!
Ezt vizsgálat nélkül lehetetlenség megmondani.
Én is arra gondolok, hogy a kevés mozgás, meleg, elhízás miatt befülledt.
Egyrészt felejtse el azt, amit a tenyésztő mondott, másrészt keressen fel egy állatorvost, akiben megbízik, és vele beszélje meg a kutya etetésének részleteit, harmadrész vásárolja meg Dr. Fodor Kinga "Mit egyen a kutyám" című nem régiben megjelent szakkönyvét (bármelyik könyvesboltban kapható), amiből sok hasznos ismeretet szerezhet erről a kérdésről.