1001. Ha a cica unatkozik...
Ahogy a gyerekek, sőt gyakran még a felnőttek is, a cicák is unatkoznak, ha sokáig nem történik velük semmi. Ha nem akarjuk, hogy a macska morcos legyen, próbáljunk kreatívak lenni!
Ahogy a gyerekek, sőt gyakran még a felnőttek is, a cicák is unatkoznak, ha sokáig nem történik velük semmi. Ha nem akarjuk, hogy a macska morcos legyen, próbáljunk kreatívak lenni!
2006-ban az a hír járta, hogy az ASHERA™ macskát, mint a legújabb "egzotikus" állatot, az ázsiai leopárd macska és az afrikai szervál keresztezéséből tenyésztették ki. Világszenzációnak számított, és nagyon keresett lett az új csodatenyészet. De kiderült, hogy "bajsza van a menyasszonynak"...
A hüllőket hajlamosak vagyunk monoton táplálékon tartani. Ez persze nem tesz nekik jót, legyengülnek, megbetegszenek. Lássuk, mivel dobhatjuk fel ételeiket!
Az ékfarkú amandina (másik nevén: nyársfarkú amandina) az egyik legismertebb, és elegáns külseje miatt legkedveltebb ausztrál díszpintyfaj. Ez a mutatós, erőteljes megjelenésű madár hamar felhívja magára a kezdő madártartók figyelmét. Általában békés természetű, de egyes - főleg idősebb - példányok agresszívek is lehetnek, ezért nála gyöngébb madarakkal inkább ne tartsuk együtt.
A családban olykor nem csak cica, hanem kutya vagy más háziállat is található. Utánajártunk, milyen állatfajokat engedhetünk össze nyugodt szívvel, kiknél kell izgulnunk, és kiknél érdemes megtartanunk a két lépés távolságot.
Amilyen átfogó a kérdés a válasz is csak annyira átfogó lehet :). Ekkora akváriumba alapvetően kistestű halak tartása képzelhető el. Általános kezdő alapfelállás ekkora akváriumba: pontylazaccsapat (1 vagy 2 faj), 1-2 algaevő (ancistrus) és egy csapat páncélosharcsa. Csak ezen keretek között is igen nagy a választási tér és akkor még a csigasügéres akváriumot, vagy az ázsiai kistestű fajokkal benépesített akváriumot nem is említettük. Első lépésként nagyon fontos eldönteni, hogy milyen körülményeket fogunk tudni (és engedhetünk meg magunknak) biztosítani halaink számára. Ezen paramétereken magukat jól érző fajok közül válogathatunk úgy, hogy azok megférjenek egymással - ha több, egymással nem megférő, különböző igényű hal is megtetszik, akkor választani kell közüle. Konkrétabb kérdés esetén konkrétabb lehet a válasz is, általános elképzelések kialakulásához javaslom a szakirodalmak böngészését!
A központi idegrendszert - így az agyat is- érő sérülések megítélése meglehetősen nehéz. A gyógyulás általában hosszadalmas és nem mindig teljes. Fizikoterápia mellett gyógyszeresen is támogatni kell az idegszövetet. Ezeket a lehetőségeket beszélje meg állatorvosával!
A kezeléshez antibiotikumra van szükség, melyet állatorvossal kellene felíratnia.
Az általánosítás, miszerint a színes guppik a hímek nem teljes mértékben igaz. Albínó színváltozatoknál gyakran a nőstény is "színes", ezek azonban általában világossárgás- fehéres színűek, illetve az úszók a legtöbb esetben a nőstényeknél is színesek. A guppiknál a nemek megállapítására biztos pont az ún. gonopódium, ez a hímek párzószervvé módosult farok alatti úszója, bármely könyvben bőséges információt talál róla, az elevenszülő fogaspontyoknál a nemeket általában ez alapján már igen kis korban meg lehet különböztetni. A fekete guppi jól láthatóan hím, az utolsó kép jobb oldalán látható guppi pedig nőstény (a terhességi folt és a test alakja alapján jól kitűnik az egyébként elég homályos képből is :) )
A fülét meg kell nézetni állatorvossal,mert lehet, hogy atkás. A bolhairtásnak is van korszerűbb módja a porozásnál.