1011. Kutya-macska ivartalanítási akciók Érden - 2019 ősz
Az ivartalanítási akció célja, hogy a felelős állattartás jegyében minél kevesebb állat szülessen feleslegesen, csekély gazdihoz jutási eséllyel.
Az ivartalanítási akció célja, hogy a felelős állattartás jegyében minél kevesebb állat szülessen feleslegesen, csekély gazdihoz jutási eséllyel.
Az elmúlt években számos független kisállat fogorvos adott ki figyelmeztetést a kemény kutyajátékok és a fogtörések növekvő számának összefüggése miatt, ezért egyre többen sürgették a probléma átfogó, tudományos vizsgálatát. A Pennsylvaniai Egyetem friss kutatása szerint a kemény tárgyak rágása veszélyt jelenthet a kutyák fogazatára, és könnyen fogtöréseket okozhat.
Az egyik leggyakoribb tévhit a gazdik körében, hogy a tápellergia leggyakoribb formája a csirkeallergia és hogy ez felel a kedvencük problémáiért.
Az afrikai sertéspestis (ASP) vírusa nem válogat, ugyanúgy megbetegíti a vaddisznókat, a gazdasági haszonállatként tartott sertéseket és a kis kedvencként nevelt törpemalacokat is.
A Délpesti Állatgyógyásztai Központban rengeteg műtét végeznek naponta, összefoglalták mire kell figyelniük a gazdiknak a műtét előtt és után.
Legegyszerűbben humán felhasználásra készült silymarin készítményt lehetne felhasználni, darált, vagy porított formában. A teljes állománynak elég 10mg hatóanyagot, illetve 200mg máriatövis őrleményt számítani, amit a lágyeleséghez keverve kellene adagolni legalább két hétig, de akár egy hónapig is. Bár megjegyzem ezzel még nem derítettük ki a májkárosodás okát. Ez méreganyag, valószínűleg toxin lehet. Amíg nincs meg az okozó, hiába a kezelés. További vizsgálatokra lehet még szükség nemcsak a madár/hulla, de a takarmány szintjén is. Ha van madarakhoz értő szakirányú állatorvosa, konzultáljon vele, de írhat magánüzenetet nekem is a madarkert@madarkert.hu emailcímre, hogy közelebb kerüljön a megoldáshoz. A leggyakoribb papagájbetegségek
Mindenképp vigyék el vizsgálatra állatorvoshoz, ezt javaslom. Így megállapítani képtelenség, hogy mi lehet a baja. Tisztelettel, Dr. Fux Attila A macskasérülések kezelése - népi gyógymóddal Mit mond a macska farka?
Ha puha a páncél akkor sérülékenyebb és nehezebben védekezik a gombás betegségek ellen. A puha páncél legtöbbször valamilyen tartási hiba következménye. A legnépszerűbb hüllőfajok is igénylik a jólétükhöz szükséges környezetet és táplálékot, ha ez nincs meg akkor a gyógykezelés sem segít. Ellenőrizze hogy a fajnak megfelelő körülmények rendben vannak-e és nézesse meg az állatot orvossal, aki célzott kezelést tud adni. Az ékszerteknősöknél nagyon fontos a megfelelő táplálás és kalcium ellátás, táplálékának 90-95%-át egész (csontos) kishalak alkossák! Ezen kívül kaphatnak vízicsigát, vízinövényeket. A fiatal és lábadozó teknősök vize kb. 28 C fokos legyen. Vízkő ellen legközelebb legegyszerűbb ecetet használni. Ékszerteknős: a békés halfaló Vitaminhiányos a teknős? Orvosi segítség szükséges! Hüllőbetegségek A-Z-ig
Kedves ÁdámIgen mindenképp kapjon, lehetőleg minél előbb, ugyanis a tengerimalac társas lény. Ha magányosan tartjuk, akkor abba akár bele is tud betegedni, sőt legrosszabb esetben bele is hal. 4 éves ivaros hím mellé jó választás lehet egy kölyökhím, egy olyan akit nemrég választottak le a mamájáról, 4-5 hetes körüli, mert így hamar eltud dőlni a rangsor. Vagy megoldást jelenthet a jelenlegi malackád ivartalanítása egy hozzáértő egzotikus szakállatorvos által. A műtét után 2-3 héttel társa lehet egy vagy több nőstény.
Az üveggyapot szúrós üvegszálakból áll, ami a szájba kerülve a nyelv és a száj nyálkahártyáját is sérti. Szerintem nincs az a kutya amelyik lenyelné. Ha mégis eljutna a torokig az ottani szövetek ingerlése miatt hányás és szűnni nem akaró köhögés alakulna ki. De ilyen nem történt tehát a kutya nem nyelt belőle. Számos, a kutyát fenyegető veszély megelőzhető!