1016. Puli, a magyar pásztorkutya
A puli az egyik legnépszerűbb magyar kutyafajta. Különleges megjelenése és legendás természete a külföldi kutyások számára is vonzóvá teszi. Mi magyarok pedig mint nemzeti büszkeségünkre tekintünk e fajtára.
A puli az egyik legnépszerűbb magyar kutyafajta. Különleges megjelenése és legendás természete a külföldi kutyások számára is vonzóvá teszi. Mi magyarok pedig mint nemzeti büszkeségünkre tekintünk e fajtára.
A friss állatgazdik (a tulajdonos szó olyan erős hierarchiát sugall ebben az esetben) jó, ha még időben megtanulják, hogy a házirend mindkét félre vonatkozik. Mert hacsak nem plüssállatról beszélünk, napi ritmusunk nem csak nekünk van. Vagy ha csak a sajátunkkal foglalkozunk, hát könnyen megjárhatjuk...
Míg alszol, a macskád körülötted legyeskedik. Dagaszt, vadászik, s közben pár helyen otthagyja a mancsa nyomát. És amikor felébredsz, zümmögést hallasz a hasadban...
A hannoveri vérebet a hajdani "Laitihuntból" (Leithund) - vezető-kutyából - tenyésztették ki a hannoveri hercegi udvarban a XIX. század első harmadában. Nehézkes, erős csontú kutya.
Kedvencünk - legyen az kutya, macska, degu, papagáj vagy bármi egyéb háziállat - hamar belopja magukat a szívünkbe, és fel sem tűnik, hogy már több száz fotót készítettünk róla. De vajon hogyan készíthetünk tökéletes képeket? Olvasd el és alkalmazd tippjeinket, és neked is szuper fotóid lesznek háziállatodról!
Kedves Gazdi! Előfordulhat, hogy allergia. Aleggyakoribb ételallergia a szója, paradicsom, sertés, marha stb. Jó lenne egy vérből történő teljes allergia diagnosztikát végezni (pl. Spot Platinum teszt 91 allergénre). Akkor lehetne az összes körülményt figyelembe venni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Biztos, hogy nincs széklet? Nem látni a ketrecben semmit? Mert a nyuszik éjjel is dolgoznak.:) Ha normálisan eszik, és szaladgál, akkor baj nem lehet. Persze előfordul, hogy egy két napig nincs széklet, de ilyenkor általában a gazdi nem veszi észre a bogyókat.:) Mit értesz furcsa viselkedés alatt?- most,. hogy közeleg a tavasz, megváltozik a viselkedésük.:)
Kedves Gazdi! Sajnos ez tipikusan olyan kérdés, amelyre látatlanban nem lehet semit mondani. Hiszen azt sem tudjuk, honann jön a vér, a cica orrából vagy a szájából. Egyik sem jó... Meg kell őt mutatni álltorvosnak, aki alaposan megvizsgálja a szájüreget, és a fogak állapotát. Létezik egy fogbetegség a macskáknál, ami komoly fájdalommal jár, bár kívülről sokszor semmi elváltozás nem látható a fogakon.Ez vizsgálattal kideríthető.
Szinte biztos hogy az évekkel ezelőtt elfogyasztott konyhai törlőkendő már nincs a bélcsatornában. Ha teljes bizonyosságot szeretne akkor röntgen kontrasztanyagot kell a kutyával etetni és azután néhány óránként röntgenfelvételt készíteni a hasüregről.
Kedves Gazdi! Ezt sajnos nem lehet előre megmondani, de a legtöbb esetben nem gond az összeszoktatás. Természetesen a macska nagyon önfejű, és ahány cica, annyiféle a reakció. A kutyus még fiatal, ilyenkor azért könyebb az összeszoktatás. Természetesen létezik a kutya és a macska közötti barátság, nem ősellenségek. Ezt egy nemrég megjelent tanulmány is igazolja, melyben a kísérletek során a vizsgált kutyák és macskák nagy részénél (66%) kölcsönös barátságot tapasztaltak, míg agresszivitást csupán kevés esetben (8-9%). Az alábbi cikkek segítenek az összeszoktatásban: Kutya-macska kulisszatitkok >>Hogy jön ki a macska más állatokkal? >>A macska piszkálja a kutyát >>A kutya kergeti a macskát...