1016. Puli, a magyar pásztorkutya
A puli az egyik legnépszerűbb magyar kutyafajta. Különleges megjelenése és legendás természete a külföldi kutyások számára is vonzóvá teszi. Mi magyarok pedig mint nemzeti büszkeségünkre tekintünk e fajtára.
A puli az egyik legnépszerűbb magyar kutyafajta. Különleges megjelenése és legendás természete a külföldi kutyások számára is vonzóvá teszi. Mi magyarok pedig mint nemzeti büszkeségünkre tekintünk e fajtára.
A friss állatgazdik (a tulajdonos szó olyan erős hierarchiát sugall ebben az esetben) jó, ha még időben megtanulják, hogy a házirend mindkét félre vonatkozik. Mert hacsak nem plüssállatról beszélünk, napi ritmusunk nem csak nekünk van. Vagy ha csak a sajátunkkal foglalkozunk, hát könnyen megjárhatjuk...
Míg alszol, a macskád körülötted legyeskedik. Dagaszt, vadászik, s közben pár helyen otthagyja a mancsa nyomát. És amikor felébredsz, zümmögést hallasz a hasadban...
A hannoveri vérebet a hajdani "Laitihuntból" (Leithund) - vezető-kutyából - tenyésztették ki a hannoveri hercegi udvarban a XIX. század első harmadában. Nehézkes, erős csontú kutya.
Kedvencünk - legyen az kutya, macska, degu, papagáj vagy bármi egyéb háziállat - hamar belopja magukat a szívünkbe, és fel sem tűnik, hogy már több száz fotót készítettünk róla. De vajon hogyan készíthetünk tökéletes képeket? Olvasd el és alkalmazd tippjeinket, és neked is szuper fotóid lesznek háziállatodról!
A koordinációs problémának több okozója is lehet, többek közt szervi eredetű, vagy hiánybetegség is, amit az egyetem orvosai tudnak alapos vizsgálatok során kideríteni.
Sajnálom, hogy ezt kell írnom, amit most írni fogok, de erről a problémáról az ég világon semmit nem lehet mondani látatlanban. Az egyetlen ötletem az, hogy próbálják elvinni egy másik, esetleg jobban felszerelt (vagy nagyobb) rendelőbe, ahol van lehetőség pl. megröntgenezni, vagy laborvizsgálatokat csináltatni, esetleg infúziót kapni.
Ha nem lettek volna a cicával már állatorvosnál, akkor azt tanácsolnám, hogy mielőbb vigye el. Így, hogy ezen már túl vannak, okosat nem nagyon lehet mondani. Ha a kollégám is csak "gyanút" tudott megállapítani és semmi biztosat, akkor nem tudok ehhez mit hozzátenni. Azt hogy evett-e a döglött egérből, vagy sem, nem lehet tudni. Ettől kezdve bármi elképzelhető és annak az ellenkezője is. Legyenek türelemmel és szorgalmasan hordják vissza kezelésekre amíg nem lesz jobban!
Nehéz így megmondani a halál okát, de mindkettő okozhatta... A másik kutyussal viszont nem várnék 2 hetet, mutassa meg hamarabb állatorvosnak!
Meg kell még szokniuk a változást, át kell állniuk az új helyzetre.