1016. Puli, a magyar pásztorkutya
A puli az egyik legnépszerűbb magyar kutyafajta. Különleges megjelenése és legendás természete a külföldi kutyások számára is vonzóvá teszi. Mi magyarok pedig mint nemzeti büszkeségünkre tekintünk e fajtára.
A puli az egyik legnépszerűbb magyar kutyafajta. Különleges megjelenése és legendás természete a külföldi kutyások számára is vonzóvá teszi. Mi magyarok pedig mint nemzeti büszkeségünkre tekintünk e fajtára.
A friss állatgazdik (a tulajdonos szó olyan erős hierarchiát sugall ebben az esetben) jó, ha még időben megtanulják, hogy a házirend mindkét félre vonatkozik. Mert hacsak nem plüssállatról beszélünk, napi ritmusunk nem csak nekünk van. Vagy ha csak a sajátunkkal foglalkozunk, hát könnyen megjárhatjuk...
Míg alszol, a macskád körülötted legyeskedik. Dagaszt, vadászik, s közben pár helyen otthagyja a mancsa nyomát. És amikor felébredsz, zümmögést hallasz a hasadban...
A hannoveri vérebet a hajdani "Laitihuntból" (Leithund) - vezető-kutyából - tenyésztették ki a hannoveri hercegi udvarban a XIX. század első harmadában. Nehézkes, erős csontú kutya.
Kedvencünk - legyen az kutya, macska, degu, papagáj vagy bármi egyéb háziállat - hamar belopja magukat a szívünkbe, és fel sem tűnik, hogy már több száz fotót készítettünk róla. De vajon hogyan készíthetünk tökéletes képeket? Olvasd el és alkalmazd tippjeinket, és neked is szuper fotóid lesznek háziállatodról!
A kismadarak még nem állnak biztosan a lábukon. Fiatal korban még "orrnehezek", ilyenkor bizonytalanok, esetlenek. Ha a madár fog a lábával, akkor nincs baj. Fontos, hogy elegendő kalciumhoz és mészhez jussanak. A D-vitamin (multivitamin-készítményben megtalálható) adagolása elengedhetetlen, mivel segíti a kalcium szervezetbe való beépülését. A szülőknek felkínált táplálék megfelelő minőségű, mennyiségű legyen (csírázott magvak, állati fehérjék, sajt, túró, főtt tojás, zöldeleség, szépia, stb.).
Az internet szépsége, hogy egy kereső (pl. Google) segítségével pillanatok alatt minden megtalálható teljes részletességgel. Ezenkívül a mixomatózis elleni oltást mindenképp be kell neki adatni. Ezt a betegséget szúnyogok terjesztik. Külső élősködők ellen szükség esetén szoktuk kezelni (pl. ha sok kullancs vagy bolha van benne) és van belső paraziták elleni csepp is, amit érdemes alkalmazni (állatpatika!).
És még él szegény??? Szerintem beteg. Időszerű lenne elvinni állatorvoshoz!
A sziámik eleve soványak. Nem tudom, ő mennyire az. Ezenkívül sok az eleve "nem evős", válogatós cica. Az is lehet, hogy az előző gazdája kicsit elkényeztette. Étvágyjavítónak a különböző multivitaminok és az immunerősítők is hasznosak lehetnek (Minera, Immunivet, Vetri DMG cseppek, stb.). Ezenkívül féreghajtás kellene és jó lenne egy állatorvosi vizit, hátha észrevesz az orvos valami gyanúsat.
Az ékszerteknőssel mindenképpen szakemberhez (állatorvoshoz) kell fordulni, mert minél hamarabbi ellátást igényel, hiszen már véres váladékot öklendezik. Az intenzív kezelés leginkább rendelői körülmények között valósítható meg. A SZIE Állatorvos-tudományi Kara Belgyógyászati Tanszék és Klinikája munkatársának, Dr. Beregi Attila egyetemi adjunktusnak a megkeresését javaslom.