1016. Puli, a magyar pásztorkutya
A puli az egyik legnépszerűbb magyar kutyafajta. Különleges megjelenése és legendás természete a külföldi kutyások számára is vonzóvá teszi. Mi magyarok pedig mint nemzeti büszkeségünkre tekintünk e fajtára.
A puli az egyik legnépszerűbb magyar kutyafajta. Különleges megjelenése és legendás természete a külföldi kutyások számára is vonzóvá teszi. Mi magyarok pedig mint nemzeti büszkeségünkre tekintünk e fajtára.
A friss állatgazdik (a tulajdonos szó olyan erős hierarchiát sugall ebben az esetben) jó, ha még időben megtanulják, hogy a házirend mindkét félre vonatkozik. Mert hacsak nem plüssállatról beszélünk, napi ritmusunk nem csak nekünk van. Vagy ha csak a sajátunkkal foglalkozunk, hát könnyen megjárhatjuk...
Míg alszol, a macskád körülötted legyeskedik. Dagaszt, vadászik, s közben pár helyen otthagyja a mancsa nyomát. És amikor felébredsz, zümmögést hallasz a hasadban...
A hannoveri vérebet a hajdani "Laitihuntból" (Leithund) - vezető-kutyából - tenyésztették ki a hannoveri hercegi udvarban a XIX. század első harmadában. Nehézkes, erős csontú kutya.
Kedvencünk - legyen az kutya, macska, degu, papagáj vagy bármi egyéb háziállat - hamar belopja magukat a szívünkbe, és fel sem tűnik, hogy már több száz fotót készítettünk róla. De vajon hogyan készíthetünk tökéletes képeket? Olvasd el és alkalmazd tippjeinket, és neked is szuper fotóid lesznek háziállatodról!
A www.google.hu keresőbe beírtam, hogy "kisállattemető" vagy "hamvasztás kutya", és az alábbi honlapot találtam.
Mikor gyerek voltam, gyártottam a kiskutyámnak játékot. Használt, de kimosott zokniba még több túlhasznált és többnyire kimosott zoknit gyömöszöltem. Később erre a komplexumra anyukám elhasznált színházi ruhájának divatos és aranyszínű bőrszíját is rávarrtam, így mikor a kiskutyám játszott vele, rázogatta, akkor ezzel csapkodta önmagát. És ez nagy örömet okozott. Persze egy kutya olyan, mint egy gyerek. Ha nagyon akarja, bármit le tud nyelni, ami csak a szájába belefér…
Ha tényleg (!!) ivarzik, akkor maradhatott benne petefészekdarab. Normális esetben ivartalanítás után nem ivarzanak az állatok. Legjobb lenne megmutatni az állatorvosnak.
Szemetesbe kell dobni a koszos zsebkendőket! Másrészt rá kell szólni a kutyára "FÚJ, NEM SZABAD!" felkiáltással, ha a zsepi mégis mellé esik a kukának.
Ha engem furdal a lelkiismeret, hogy fázik kint az állatom, akkor beinvitálom az előszobába. Ha ez nem lehetséges, akkor kellene csinálni egy másik, rongyokkal kitömött állatházat. Ha hideg lesz, biztos bemennek és összebújnak!