1016. Puli, a magyar pásztorkutya
A puli az egyik legnépszerűbb magyar kutyafajta. Különleges megjelenése és legendás természete a külföldi kutyások számára is vonzóvá teszi. Mi magyarok pedig mint nemzeti büszkeségünkre tekintünk e fajtára.
A puli az egyik legnépszerűbb magyar kutyafajta. Különleges megjelenése és legendás természete a külföldi kutyások számára is vonzóvá teszi. Mi magyarok pedig mint nemzeti büszkeségünkre tekintünk e fajtára.
A friss állatgazdik (a tulajdonos szó olyan erős hierarchiát sugall ebben az esetben) jó, ha még időben megtanulják, hogy a házirend mindkét félre vonatkozik. Mert hacsak nem plüssállatról beszélünk, napi ritmusunk nem csak nekünk van. Vagy ha csak a sajátunkkal foglalkozunk, hát könnyen megjárhatjuk...
Míg alszol, a macskád körülötted legyeskedik. Dagaszt, vadászik, s közben pár helyen otthagyja a mancsa nyomát. És amikor felébredsz, zümmögést hallasz a hasadban...
A hannoveri vérebet a hajdani "Laitihuntból" (Leithund) - vezető-kutyából - tenyésztették ki a hannoveri hercegi udvarban a XIX. század első harmadában. Nehézkes, erős csontú kutya.
Kedvencünk - legyen az kutya, macska, degu, papagáj vagy bármi egyéb háziállat - hamar belopja magukat a szívünkbe, és fel sem tűnik, hogy már több száz fotót készítettünk róla. De vajon hogyan készíthetünk tökéletes képeket? Olvasd el és alkalmazd tippjeinket, és neked is szuper fotóid lesznek háziállatodról!
Ha a madarának túlnőtt a körme és a csőre, akkor azok biztonságos visszavágását bízza egy állatorvosra! Ha Ön ugyanis túlzottan visszavágja, akkor a sérülés a madár elpusztulásához is vezethet (könnyen elvérezhetnek a papagájok). Csőrkoptatónak a fenyőtobozt és a kalitkára felerősített fadarabkákat ajánlanám!
A jelenleg forgalomban lévő myxomatosis vakcinák sajnos nem elölt, csak gyengített vírust tartalmaznak, ezért előfordulhatnak oltási reakciók azokon az állatokon, amelyek immunrendszere valamiért meggyengült. Így a gyengített vírus is a myxomatosis tüneteit okozza (csomók a bőrben, pörkök a fülön). Ezek a tünetek általában néhány napon belül elmúlnak. Esetlegesen az is elképzelhető, hogy a nyuszi az oltás előtt fertőződött myxomatosissal, és az oltást a lappangási időben (a fertőződés és a betegség kitörése közti időben) kapta. Ilyenkor a megbetegedés az oltástól független, és sajnos nem is véd ellene a vakcina.
Azt sajnos nem tudom megjósolni, hogy hány kutyus lehet. Ezt talán ultrahang alapján lehet saccolni, de ahhoz már késő. A szukák ellés körüli ellátása és elletése elég széleskörű téma, a neten rengeteg cikket lehet ezzel kapcsolatban találni. A kiskutyáknak minél jobb gazdikat kell keresni és folyamatos kapcsolatot tartani az új gazdikkal, hogy minden rendben van-e.
Ha nincs hasmenése a tejtől, akkor ihatja, ha szereti. A joghurttal nem szokott gond lenni, sőt direkt jót tesz a bélflórájának. A ledarálás mehet, a gond ezzel csak az, hogy túl sok munkát jelent a gazdinak és a szilárd táp mechanikai fogkő-eltávolító szerepével sem lehet így számolni.
Az Advantix szerintem jó lesz! Nagyon ritkán okoz helyi viszketést, vakarózást. Ha ez mégis megtörténne, el kell vinni állatorvoshoz.