1016. Miért eszi meg az állat az ürülékét?
A kakievés (koprofágia) egy természetes viselkedés a kutyáknál, de undorító. Mindannyian nagyon jól tudjuk, hogy a kutyák híresek a komplex ízvilágukról.
A kakievés (koprofágia) egy természetes viselkedés a kutyáknál, de undorító. Mindannyian nagyon jól tudjuk, hogy a kutyák híresek a komplex ízvilágukról.
Úgy látod, hogy kutyád furcsán viselkedik? Nem reagál, ha szólsz neki, sokszor olyan, mintha teljesen kimaradna az eseményekből? Lehetséges, hogy süket, de az is lehet, hogy kisebb a baj, mint gondolnád.
Egy kiskutya bármit csinál, aranyosnak látjuk. Azonban ha nem kezdjük el időben megtanítani arra, hogy vannak szabályok, könnyen a fejünkre nőhet. Ne engedj meg neki mindent, mert később már sokkal nehezebb megnevelni!
Ezeket a jutalomfalatokat könnyű és olcsó elkészíteni, egészséges csemegeként szolgálnak és mindig boldoggá teheted velük legjobb barátodat. A recept lényege az, hogy ne használjunk tartósítókat vagy vegyi anyagokat. Hogy minél egészségesebbek legyenek, ügyeljünk arra, hogy megfelelő hozzávalókat használjunk!
Ha te is olyan vagy, mint a legtöbb kutyás gazdi, akkor előbb vagy utóbb elgondolkodsz majd azon, hogy ha egy kutya ilyen csodálatos, kettő még jobb lenne! Azonban fontos tudni, hogy a kutyák összeszoktatása nem feltétlenül egyszerű feladat.
A kutya szenzibilis időszakában 8 - 16 hét valószínűleg elmeradt a szocializáció és a kornak megfelelő nevelés. Igen, a két kutya méret és korkülömbségéből eredően, valamint a játékos harc és az esetleges szexuális dominancia hevében komoly esélye van az esetleges sérülést okozó balesetnek. Ajánlom figyelmébe a két vagy több kutya együttes tartásáról írt cikkemet: http://www.kutya.hu/Cikk.aspx?id=4182
Ha az a hús valóban német, vagy nem érintkezett a hentesüzletben más húsokkal, akkor elvileg igen. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Sehogy. Csak a kacsasült reményében lehet és érdemes próbálkozni.
Kedves Gazdi! Igen, igaz. A legtöbb esetben megjavítja az étvágyat a Béres csepp kúraszerű adagolása: napi annyi csepp az ételébe keverve, ahány kg súlyú a kutya. Ez a kúra két hónapig tarthat, utána legalább egy hónap szünetet kell tartani. Ez persze csak akkor igaz, ha kedvence étvágytalansága mögött nem áll valamilyen betegség is a háttérben. Ez esetben alapos kivizsgálásra van szükség, és ezután meg kell, hogy kapja a szükséges kezelést. Mielőbbi étvágynövekedést kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.
A kutyát az állatorvosi beavatkozás előtt vagy után érte valamilyen trauma, - ezért fél. A félelem elleni Bach-virágterápiát tudom ajánlani, ezzel meggyorsítható a félelem elmúlásának a folyamata.