1016. Miért eszi meg az állat az ürülékét?
A kakievés (koprofágia) egy természetes viselkedés a kutyáknál, de undorító. Mindannyian nagyon jól tudjuk, hogy a kutyák híresek a komplex ízvilágukról.
A kakievés (koprofágia) egy természetes viselkedés a kutyáknál, de undorító. Mindannyian nagyon jól tudjuk, hogy a kutyák híresek a komplex ízvilágukról.
Úgy látod, hogy kutyád furcsán viselkedik? Nem reagál, ha szólsz neki, sokszor olyan, mintha teljesen kimaradna az eseményekből? Lehetséges, hogy süket, de az is lehet, hogy kisebb a baj, mint gondolnád.
Egy kiskutya bármit csinál, aranyosnak látjuk. Azonban ha nem kezdjük el időben megtanítani arra, hogy vannak szabályok, könnyen a fejünkre nőhet. Ne engedj meg neki mindent, mert később már sokkal nehezebb megnevelni!
Ezeket a jutalomfalatokat könnyű és olcsó elkészíteni, egészséges csemegeként szolgálnak és mindig boldoggá teheted velük legjobb barátodat. A recept lényege az, hogy ne használjunk tartósítókat vagy vegyi anyagokat. Hogy minél egészségesebbek legyenek, ügyeljünk arra, hogy megfelelő hozzávalókat használjunk!
Ha te is olyan vagy, mint a legtöbb kutyás gazdi, akkor előbb vagy utóbb elgondolkodsz majd azon, hogy ha egy kutya ilyen csodálatos, kettő még jobb lenne! Azonban fontos tudni, hogy a kutyák összeszoktatása nem feltétlenül egyszerű feladat.
A jelenség teljesen normális és főleg tenyésztők körében közismert. A másik szuka kutyában a feromonok hatására a hormonrendszer olyan intenzíven beindítja az 'álvemhesség' tünetet, hogy pld. megindul a tejtermelődés. Semmi baja nem lehet sem a kicsinek, sem a PÓTmama kutyának. Inkább viselkedéstechnikailag igényel nagyobb figyelmet.: - lehetőség szerint igyekezni kell, hogy a PÓTmama ne nyomja el az IGAZImama kutyát az anyai ösztöneiben és az ezzel járó teendőiben - ne legyen a PÓTmama erősen idegen illatkörnyezetben, ha igen akkor egy kölyökkutya szagú rongy segítségével áttörölni - lehetőség szerint NE hagyni, hogy az IGAZImama kutya elhanyagolja a kölyköt - ügyes egyensúlyt kialakítani, hogy a két kutya közösen nevelje a kölyköt
A kutya szeparációs stressz okozta félelmét a GAZDIKnak kell megoldani és ezt a feladatot nem egy másik kutyára áthárítani. Mi van, ha az is egyedülmaradási félelelemben szenved ? A kutyának az embertársai hiányoznak amikor egyedül van, - nem egy másik kutya ! A jelenség enyhítésére az alábbi lehetőségek vannak: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning Minnél több lehetőséget sikeresen alkalmaznak egy kutyánál, annál nagyobb az eredmény. Önöknek kell a kutya fizikai és szellemi igényeit kielégíteni, nem egy másik kutyának kiadni 'alválalkozásba' ! "Mindegy, milyen nagy a kerted, a kutyád számára nem jelent többet egy kennelnél." - Cesar Millan -
T. Gazdi! Sajnos a képek túl kicsik, így nem látom az elváltozást. Miután a kutyus korát sem és fajtáját sem írta, így a kórelőzmény alapján inkább idült gyulladásra van gyanúm. Abban az esetben, ha az elváltozott terület nagysága nő, vagy a kutyus sántít rá , fájlalja , akkor forduljanak állatorvosukhoz. Üdvözlettel:r.
Azzal kell kezdenem a válaszomat, hogy sajnos több olyan fontos információ hiányzik a leírásból, aminek ismerete nagyon kellene ahhoz, hogy véleményt lehessen mondani. Leginkább azt kellene tudni, hogy nőstény vagy kan kutyáról van-e szó? Aztán a csomók, gumók állagának, tömöttségének, keménységének ismerete is fontos lenne. Szóval, azt tudom csak ajánlani, hogy jó lenne a kutyájukat olyan intézményben megmutatni, ahol valóban hozzáértő szakemberek dolgoznak, akik onkológiai esetek vizsgálatában is jártasak. Ha kell, érdemes ezért akár messzebbre is elutazni!
Ez a hím teknősöknél természetes, ha nagyon zavarja rakja külön vagy válassza le a medencét. Profi állatorvos meg tudja mondani hogy ez a szer alkalmas-e hüllőknek, de én inkább az előbbi megoldást ajánlom.