1016. Puli, a magyar pásztorkutya
A puli az egyik legnépszerűbb magyar kutyafajta. Különleges megjelenése és legendás természete a külföldi kutyások számára is vonzóvá teszi. Mi magyarok pedig mint nemzeti büszkeségünkre tekintünk e fajtára.
A puli az egyik legnépszerűbb magyar kutyafajta. Különleges megjelenése és legendás természete a külföldi kutyások számára is vonzóvá teszi. Mi magyarok pedig mint nemzeti büszkeségünkre tekintünk e fajtára.
A friss állatgazdik (a tulajdonos szó olyan erős hierarchiát sugall ebben az esetben) jó, ha még időben megtanulják, hogy a házirend mindkét félre vonatkozik. Mert hacsak nem plüssállatról beszélünk, napi ritmusunk nem csak nekünk van. Vagy ha csak a sajátunkkal foglalkozunk, hát könnyen megjárhatjuk...
Míg alszol, a macskád körülötted legyeskedik. Dagaszt, vadászik, s közben pár helyen otthagyja a mancsa nyomát. És amikor felébredsz, zümmögést hallasz a hasadban...
A hannoveri vérebet a hajdani "Laitihuntból" (Leithund) - vezető-kutyából - tenyésztették ki a hannoveri hercegi udvarban a XIX. század első harmadában. Nehézkes, erős csontú kutya.
Kedvencünk - legyen az kutya, macska, degu, papagáj vagy bármi egyéb háziállat - hamar belopja magukat a szívünkbe, és fel sem tűnik, hogy már több száz fotót készítettünk róla. De vajon hogyan készíthetünk tökéletes képeket? Olvasd el és alkalmazd tippjeinket, és neked is szuper fotóid lesznek háziállatodról!
A macskáknál gyakori jelenség az, amit Ö is megfigyelt az etetés során. Ezzel sajnos nem sokat lehet kezdeni, az ilyen cicák etetésénél sokkal jobban oda kell figyelni. Ami a kérdésnek azt a részét illeti, hogy miért nem hízik, nehéz így véleményt mondai, mert ehhez számos körülményt kellene ismerni (pl. kandúr-e a cica, vagy nöstény). Lehet, hogy van valami baja, de lehet, csak ivartalanítani kellene. A rángásos dolog, amit észlelnek, valószínűleg normális jelenség, de ezt is csak állatorvosi vizsgálat után lehetne megítélni.
Egyszerű házimacskák testtömege átlagos esetben 4 kg körül szokott lenni. Tehát ehhez képest az ön cicája még nem mutat elmaradást, de a 6,5-7 kg-hoz képest azért számottevő a súlycsökkenés. Úgy gondolom, ha a súlycsökkenés folytatódik, akkor mindenképpen indokolt egy állatorvosi vizit. Ilyenkor a vizsgálaton túl esetleg vérvétellel és eredményének figyelembe vételével dönthető el, hogy van e valamilyen betegség a háttérben.
Ha új tojót vesz, az nem fog "automatikusan" ráülni a tojásokra. A japáni sirályka - zebra pinty összeállításból nagy eséllyel magtalanok a tojások, de ha mégsem, úgy az utódok már nem lesznek képesek továbbszaporodni. Ha már egy hónapja megvan az első tojás, úgy eleve alkalmatlan a keltetésre. Vagyis vegye ki a fészekből a tojásokat és a sirályka hím mellé sirályka tojót vásároljon.
A két kutya között teljesen természetes lehet, hogy eltérés van a szobatisztaság kérdésében. A kan kutyust alaposan ki kellene vizsgáltatni, nincs-e valami szervi baja, betegsége, ami miatt nem tudja tartani a vizeletét, ürülékét. Ha minden negatív, akkor valószínű, hogy lelki okai vannak a problémának. Ezen segíteni nehéz, bár nem lehetetlen. Esetleg kutya viselkedés terápiával foglalkozó szakember segítségét kell igénybe venni.
A szarus részek képződési zavarai visszavezethetőek a szaruban élősködő atkák áldatlan tevékenykedésére, de lehet hibás májműködésből adódó probléma is. Állatorvoshoz kellene fordulni a pontos diagnózis céljából. Megelőzésre, házilagos kezelésre jó hatású az Ivermectin light spot on élősködők elleni készítmény, ami kisállatpatikákban beszerezhető.