1026. Hogyan gyógyítsuk a vesebeteg macskát?
Betti, a beteg cica, fejét oldalra tartva, szomorúan fekszik az orvosi rendelőben. Sajnos veseelégelenségben szenved. Szorítsunk neki, hogy felgyógyuljon!
Betti, a beteg cica, fejét oldalra tartva, szomorúan fekszik az orvosi rendelőben. Sajnos veseelégelenségben szenved. Szorítsunk neki, hogy felgyógyuljon!
A kutyaoviba járó Tysonnak - aki nem mellesleg francia bulldog - nagyon viszketett a füle és a bőrét is sebesre vakarta. Valószínűleg fülatka a bűnös.
A shar pei egy ősrégi kutyafajta. Nagyon-nagyon gazdi-függő - tehát egy ragaszkodó kutyáról van szó. Főminőségben is kedvezően lehet lakásban tartani, mert nem jellemző rájuk, hogy hullana a szőrük.
A bulldog szemhéja (harmadik szemhéjmirigye) gyakran orvosi korrekcióra szorul. Egy ilyen beavatkozást követhetünk végig a következő videón!
Gyermekkorunk játéka, a toklász a kutyák bőre alá kerülve súlyos gondokat okozhat. Irtsuk ki az udvarban. Ha pedig találunk az állatban, vigyük orvoshoz.
A legtöbb vitaminos tabletta (többnyire multivitaminok, ami azt jelenti, hogy sokféle vitamin van benne) vény nélkül kapható az állatpatikákban. A legtöbb ízesített és szívesen elfogyasztja a cica. Vannak még pasztás készítmények is, ezek is (ha vitaminkészítmények) többnyire megvásárolhatóak. Neveket, márkákat azért nem mondok, mert rengeteg van, rengeteg árfekvésben és helyenként változik, hogy ezek közül melyiket tartják a patikában.
Mivel Magyarországon minden kétéltű védett állatnak számít, ezért nem javasolnám az ebihalak befogását, sőt, tilos is védett állatokat befogni! Egyébként sem lenne könnyű megfelelő körülményeket teremteni egy kétéltű felneveléséhez, táplálásához...
Igen, valószínű, hogy a vizeletürítési zavar a bagzással jár együtt. Az ivartalanítás ezt meg fogja oldani.
Sajnos a leírtakból nem nagyon lehet semmire sem következtetni, javaslom a vizeletürítést megfigyelni, mert a herélt kandúrok igen gyakori betegsége a húgyhólyaghomok kialakulása, mely nehézvizeléshez, étvágytalansághoz, stb. vezethet. Forduljanak orvoshoz!
Különösebb tennivaló nincs. Valószínűleg magától elmúlik az álvemhesség, ami egyébként nem túl gyakori törpenyulaknál. Mégis, ha nagyon aggódnak, mutassák meg állatorvosnak.