1026. Hogyan gyógyítsuk a vesebeteg macskát?
Betti, a beteg cica, fejét oldalra tartva, szomorúan fekszik az orvosi rendelőben. Sajnos veseelégelenségben szenved. Szorítsunk neki, hogy felgyógyuljon!
Betti, a beteg cica, fejét oldalra tartva, szomorúan fekszik az orvosi rendelőben. Sajnos veseelégelenségben szenved. Szorítsunk neki, hogy felgyógyuljon!
A kutyaoviba járó Tysonnak - aki nem mellesleg francia bulldog - nagyon viszketett a füle és a bőrét is sebesre vakarta. Valószínűleg fülatka a bűnös.
A shar pei egy ősrégi kutyafajta. Nagyon-nagyon gazdi-függő - tehát egy ragaszkodó kutyáról van szó. Főminőségben is kedvezően lehet lakásban tartani, mert nem jellemző rájuk, hogy hullana a szőrük.
A bulldog szemhéja (harmadik szemhéjmirigye) gyakran orvosi korrekcióra szorul. Egy ilyen beavatkozást követhetünk végig a következő videón!
Gyermekkorunk játéka, a toklász a kutyák bőre alá kerülve súlyos gondokat okozhat. Irtsuk ki az udvarban. Ha pedig találunk az állatban, vigyük orvoshoz.
Kedves Mónika! Ne nézze tétlenül, hogy szenved a kiscicája, azonnal vigye állatorvoshoz!!!!!
A pontos diagnózist bakteriológiai vizsgálat tudná megadni. A bélrendszer fertőzéseire általában hatékony a Tetran, de ha nincs változás ajánlott a célzott kivizsgálás. A folyadék ürítés mögött a nagy mértékű folyadékfelvétel állhat, amit a meleg időjárás is okozhat. Az eleségek közül csak a száraz magkeveréket kellene etetni a tünetek megszűnéséig. Kevés lágyeleséget lehetne még adni, melyet por alakú orvosi szénnel kell megszórni a hasmenéses tünet megállítása céljából.
A leírásból azt veszem ki, hogy a kutyájuk álmából riad fel ilyenkor. Ennek sokféle oka lehet (akár az is, hogy "csak" álmodott valamit), de ebben eligazodni csak akkor lehetne valamennyire, ha éppen akkor ott lennének mellette, mert akkor lehetne látni, hogy nagyjából mi is történik ilyenkor. Az sem kizárt, hogy álmában egy enyhébb epilepsziás roham zajlik le ilyenkor (erre a vizeletürítés miatt gondolnék). Egyelőre nem hiszem, hogy lenne megoldás, figyelni kell, gyűjteni az információkat.
Kedves Kérdező! Nagyon nehezet kérdezet,látni kéne a beteget és több speciális vizsgálat elvégzése után lehetne korrekt kórjóslatot mondani. Javaslom a kezelő állatorvosnak tegye fel ezt a kérdést. Dr.Puskás Gábor
Szabályosan akkor utazhat egy kutya külföldre ha legkorábban 3 hónapos korban beoltották veszettség ellen és az oltás óta legalább 21 nap eltelt.Ez az általános szabály,ettől a különböző országok eltérő követelményeket is támaszthatnak.