1026. Hogyan gyógyítsuk a vesebeteg macskát?
Betti, a beteg cica, fejét oldalra tartva, szomorúan fekszik az orvosi rendelőben. Sajnos veseelégelenségben szenved. Szorítsunk neki, hogy felgyógyuljon!
Betti, a beteg cica, fejét oldalra tartva, szomorúan fekszik az orvosi rendelőben. Sajnos veseelégelenségben szenved. Szorítsunk neki, hogy felgyógyuljon!
A kutyaoviba járó Tysonnak - aki nem mellesleg francia bulldog - nagyon viszketett a füle és a bőrét is sebesre vakarta. Valószínűleg fülatka a bűnös.
A shar pei egy ősrégi kutyafajta. Nagyon-nagyon gazdi-függő - tehát egy ragaszkodó kutyáról van szó. Főminőségben is kedvezően lehet lakásban tartani, mert nem jellemző rájuk, hogy hullana a szőrük.
A bulldog szemhéja (harmadik szemhéjmirigye) gyakran orvosi korrekcióra szorul. Egy ilyen beavatkozást követhetünk végig a következő videón!
Gyermekkorunk játéka, a toklász a kutyák bőre alá kerülve súlyos gondokat okozhat. Irtsuk ki az udvarban. Ha pedig találunk az állatban, vigyük orvoshoz.
Kedves Gazdi!Sajnos egyre gyakrabban fordul elő, hogy ha a gazdi sima csapvizet tölt bele az itatóba, a víz olyan kemény vagy klóros, hogy a malackák érzik a kellemetlet illatát és meg sem kóstolják. Javasolnám, hogy az itatóba alacson ásványianyag tartalmú szénsavmentes ásványvizet kellene tölteni, és úgy megnézni, hogy egy nap alatt mennyit isznak a malackák. Olcsó ásványvíz is jó pl. Tesco Aquarius. Illetve megnézni, hogy az itató csőre kb. fejmagasságban legyen, hogy könnyen el tudják érni. Átlagos vízfogyasztás egy malackának 25-100 ml közt van, függ a hőmérséklettől. Ngy Nóra tengerimalac tenyésztő Tengerimalacon nem eszik, nem iszik... Mit tegyek?Tengerimalac betegségek: tünet, gyógymód, gyógyulási esélyA tengerimalac C-vitamin szükségletére figyeljünk
Kedves Enikő! Egy 30 kg-os kutyusnak az egy adag 5 globulust jelent, amit egy kis (3-4 ml) vízben feloldva kell a szájába beadni. A tejcukor golyócskák feloldásához és a beadásához sem szabad fém eszközöket használni. A legjobb, ha egy kis pohárban oldja fel a bogyókat, és egy műanyag fecskendővel vagy műanyag kiskanállal adja be az oldatot a szájba. A beadás előtt és után 15-15 percig ne egyen, ne igyon a kuytus. Tehát a Ledum CH200 esetében havi 1x 5 globulus az adag. Ez jó eséllyel kivédi a bolhák és a kullancsok megtelepedését az állaton. Ami a Natrium muriaticum CH15 adagolását illeti, a cikkben említett betegségek megelőzése érdekében: kapjon egy adagot a kutya mondjuk hétfőn, majd még egy adagot szerdán, és ezt a kezelést négy havonként ismételje meg. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea Olvass tovább! Bőrbetegségek kezelése homeopátiával
Üdvözlöm, a patkányok kivételesen tiszta állatok, így a gyakori mosakodás normális lehet náluk. És mivel éjjeli állatok, ezért nappal normális ha sokat alszanak.. Üv-Éva
Kedves Eszter! Valószínűleg a beltenyészet az oka, úgyhogy elképzelhető, hogy van más egyéb fejlődési rendellenesség, ami külsőleg nem látható... Ha más, létfontosságú szervet érintő probléma nem fog felmerülni, illetve a lábujj-rendellenesség nem fogja befolyásolni a mozgásukat, akkor lehetséges, hogy egészséges "felnőttekké" válhatnak... De a jövőben kerülni kellene a rokonok párosítását.
Kedves Gazdi! A tengerimalac szemén hályog keletkezett. Ennek különböző okai lehetnek pl. külső sérülés: szénaszál megszúrta, vagy akár cukorbetegség jele is lehet. Ezért mindenképp ajánlott lenne állatorvoshoz elvinni, aki jó eséllyes meg tudja állapítani, mi az oka. Illetve a legtöbb szemcsepp, amivel kezelhető, vényköteles. A szemsérülések sürgősségi esetek, minél később kezelik szakszerűen, annál nagyobb az esélye, hogy maradandó marad az elváltozás. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő