1026. Hogyan gyógyítsuk a vesebeteg macskát?
Betti, a beteg cica, fejét oldalra tartva, szomorúan fekszik az orvosi rendelőben. Sajnos veseelégelenségben szenved. Szorítsunk neki, hogy felgyógyuljon!
Betti, a beteg cica, fejét oldalra tartva, szomorúan fekszik az orvosi rendelőben. Sajnos veseelégelenségben szenved. Szorítsunk neki, hogy felgyógyuljon!
A kutyaoviba járó Tysonnak - aki nem mellesleg francia bulldog - nagyon viszketett a füle és a bőrét is sebesre vakarta. Valószínűleg fülatka a bűnös.
A shar pei egy ősrégi kutyafajta. Nagyon-nagyon gazdi-függő - tehát egy ragaszkodó kutyáról van szó. Főminőségben is kedvezően lehet lakásban tartani, mert nem jellemző rájuk, hogy hullana a szőrük.
A bulldog szemhéja (harmadik szemhéjmirigye) gyakran orvosi korrekcióra szorul. Egy ilyen beavatkozást követhetünk végig a következő videón!
Gyermekkorunk játéka, a toklász a kutyák bőre alá kerülve súlyos gondokat okozhat. Irtsuk ki az udvarban. Ha pedig találunk az állatban, vigyük orvoshoz.
Sedalin oraldoser. Ez egy zselé ami testsúly alapján adagolható.
Ezek a vércukor értékek nem cukorbetegségre utalnak, mert nem magasak, hanem túlságosan alacsonyak. Mindenképpen vigye el őt egy olyan állatorvosi rendelőbe, ahol meg tudják oldani a vérvételt és a laborvizsgálatot. Hormonális vizsgálatokra lenne szükség, mert pajzsmirigy,mellékvese és hasnyálmirigy betegségek okozhatnak alacsony vércukorszintet. Emellett szükség lehet ultrahangos vizsgálatra is.
Az "örökpár" fogalom, még az agapornis (angolul "szerelemmadár") papagájok esetén sem érvényes. A zebrapintyek legtöbbször problémamentesen újra párba állíthatók. De, ha más fajból választ, azt már nem biztos, hogy eltűri maga mellett.
A madár egyértelműen atkás. A fertőzött bőrfelületet naponta be kell kenni paraffinolajjal a tünetek megszűnéséig. Illetve szükséges lenne egy gyógyszeres kezelés, pl. Ivermectin light 3-4 csepp a tarkóra és 1-1 csepp a lábakra. A paraffinolaj kezeléskor ne kerüljön az orrnyílásba.
Igen van: ki kell engedni / küldeni / zavarni. A kérdés csupán az, hogy van-e értelme és milyen következményekkel járhat ?