1026. Hogyan gyógyítsuk a vesebeteg macskát?
Betti, a beteg cica, fejét oldalra tartva, szomorúan fekszik az orvosi rendelőben. Sajnos veseelégelenségben szenved. Szorítsunk neki, hogy felgyógyuljon!
Betti, a beteg cica, fejét oldalra tartva, szomorúan fekszik az orvosi rendelőben. Sajnos veseelégelenségben szenved. Szorítsunk neki, hogy felgyógyuljon!
A kutyaoviba járó Tysonnak - aki nem mellesleg francia bulldog - nagyon viszketett a füle és a bőrét is sebesre vakarta. Valószínűleg fülatka a bűnös.
A shar pei egy ősrégi kutyafajta. Nagyon-nagyon gazdi-függő - tehát egy ragaszkodó kutyáról van szó. Főminőségben is kedvezően lehet lakásban tartani, mert nem jellemző rájuk, hogy hullana a szőrük.
A bulldog szemhéja (harmadik szemhéjmirigye) gyakran orvosi korrekcióra szorul. Egy ilyen beavatkozást követhetünk végig a következő videón!
Gyermekkorunk játéka, a toklász a kutyák bőre alá kerülve súlyos gondokat okozhat. Irtsuk ki az udvarban. Ha pedig találunk az állatban, vigyük orvoshoz.
Ha a víz spriccelés nem hatásos, akkor valamilyen szokatlan, nem feltétlenül hangos, - inkább zavaró, magas frekvenciájú hanghatással érdemes próbálkozni.
Ha a cica ilyen kíméletlenül vakarja a füle környékét, nagy valószínűséggel atkák vannak a fülében. Nem tudom, hogy belenéztek -e otoszkóppal( fül lámpával) a hallójáratába? Ha nem, feltétlen tegyék meg. Ha valahol van video otoszkóp,az a legjobb. előfordul, hogy a fül ránézésre tisztának tűnik, mert a mélyén csak néhány atka van és még nem szaporodtak el annyira, hogy a jellegzetes fekete, törmelékes váladék megjelenjen a hallójáratban és a fülkagylók belsején. Alapos tisztítás és atka ölő készítmény kellene (pl. Otimectin fül gél,) A cseppentős készítmény nem tudom mi volt? Hirtelen kettő jut eszembe, ami hatékony az atkák ellen is: Advocate csepp, Stronghold csepp. A tarkó bőrére kell cseppenteni őket. Ha az atkák nem kínozzák, a fülét sem fogja sebesre vakarni a cica.
Kedves Gazdi! A szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos A legtöbbször bolhákra lesznek allergiásak a kutyák (a bolha nyálára), kialakult allergiát pedig a bolhátlanítás nem szünteti meg, akkor is kell az állatorvosi segítség.
Egy nyolc éves aranyhal már nem számít gyereknek és az állatoknál ahogy minden más élőlénynél a korral a gondok csak fokozódnak. Ha a körülmények nem változtak akkor erre tudok gondolni. Sajnos nem vagyok a halbetegségek szakértője, próbálja meg egy hozzáértő állatorvos vagy akvarista tanácsát kérni.
Kedves Gazdi! A vemhesség a 24-26. naptól ultrahangos vizsgálattal kimutatható. Hasterime növekedést inkább csak a vemhesség második felében fogunk észlelni az állaton. Az alomszám széles skálán mozoghat macskánál, a pár egyedtől a tíz feletti utódig is. Minden ellésnek meg van a kockázata, függetlenül attól, hogy első, vagy sokadik, levezénylése jártasságot fog igényelni. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő