1026. Hogyan gyógyítsuk a vesebeteg macskát?
Betti, a beteg cica, fejét oldalra tartva, szomorúan fekszik az orvosi rendelőben. Sajnos veseelégelenségben szenved. Szorítsunk neki, hogy felgyógyuljon!
Betti, a beteg cica, fejét oldalra tartva, szomorúan fekszik az orvosi rendelőben. Sajnos veseelégelenségben szenved. Szorítsunk neki, hogy felgyógyuljon!
A kutyaoviba járó Tysonnak - aki nem mellesleg francia bulldog - nagyon viszketett a füle és a bőrét is sebesre vakarta. Valószínűleg fülatka a bűnös.
A shar pei egy ősrégi kutyafajta. Nagyon-nagyon gazdi-függő - tehát egy ragaszkodó kutyáról van szó. Főminőségben is kedvezően lehet lakásban tartani, mert nem jellemző rájuk, hogy hullana a szőrük.
A bulldog szemhéja (harmadik szemhéjmirigye) gyakran orvosi korrekcióra szorul. Egy ilyen beavatkozást követhetünk végig a következő videón!
Gyermekkorunk játéka, a toklász a kutyák bőre alá kerülve súlyos gondokat okozhat. Irtsuk ki az udvarban. Ha pedig találunk az állatban, vigyük orvoshoz.
Kedves Gazdi! Jó lenne megmutatni a kutyust az Egyetem valamelyik sebész specialistájának, mert ilyen tünetekkel elég nagy szenvedés a kutyus élete. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Mindenképp meg kell mutatni orvosának, mert lehet akár autoimmun szájgyulladás is, amit mielőbb el kell kezdeni kezelni, mielőtt nem lesz nagyobb a baj. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! A tünetek alapján nem lehet kizárni a rühösséget sem az allergia mellett. Sürgősen ki kellene deríteni, hogy mi az ok. Erre alkalmas egy bőrkaparék vizsgálat és a vérből elvégezhető allergiadiagnosztika. Ezzel megnyílna az út a veszélyes prednisolon kiváltására és egy mellékhatásmentes kezelés beállítására. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Sajnos az állatorvos soha nem ígérhet biztos gyógyulást, csak annyit, hogy a legjob tudása szerint látja el betegét. Komplikációk a legegyszerűbb beavatkozásnál is előfordulhatnak. A kiscicának akár fejlődési rendellenessége is lehet. Bízom benne, hogy sikerül meggyógyítani őt!
A dudort sokminden okozhatja, szövetszaporulat vagy folyadékgyülem is állhat a háttérben (lehet tályog, felgyülemlett vér, daganat és még sok egyéb is). Első körben ezt kellene tisztázni az állatorvossal, majd ez alapján további vizsgálatokat végezni vagy elkezdeni a megfelelő kezelést.