1026. Hogyan gyógyítsuk a vesebeteg macskát?
Betti, a beteg cica, fejét oldalra tartva, szomorúan fekszik az orvosi rendelőben. Sajnos veseelégelenségben szenved. Szorítsunk neki, hogy felgyógyuljon!
Betti, a beteg cica, fejét oldalra tartva, szomorúan fekszik az orvosi rendelőben. Sajnos veseelégelenségben szenved. Szorítsunk neki, hogy felgyógyuljon!
A kutyaoviba járó Tysonnak - aki nem mellesleg francia bulldog - nagyon viszketett a füle és a bőrét is sebesre vakarta. Valószínűleg fülatka a bűnös.
A shar pei egy ősrégi kutyafajta. Nagyon-nagyon gazdi-függő - tehát egy ragaszkodó kutyáról van szó. Főminőségben is kedvezően lehet lakásban tartani, mert nem jellemző rájuk, hogy hullana a szőrük.
A bulldog szemhéja (harmadik szemhéjmirigye) gyakran orvosi korrekcióra szorul. Egy ilyen beavatkozást követhetünk végig a következő videón!
Gyermekkorunk játéka, a toklász a kutyák bőre alá kerülve súlyos gondokat okozhat. Irtsuk ki az udvarban. Ha pedig találunk az állatban, vigyük orvoshoz.
A görögteknősök növényevő állatok, elsősorban fűféléket és gyümölcsöket fogyasztanak szívesen, néha azonban állati eredetű táplálékot is fogyasztanak. Mivel az élő eleség összetételét nem ismerjük és fertőzések forrásai lehetnek, inkább a teknőstápokat javaslom kiegészítésként. Fontos, hogy a táp szárazföldi teknősöknek készüljön. Az adagolást pontosan be kell tartani, a túladagolás legalább olyan veszélyes, mint a hiánybetegség. Sokféle táp van forgalomban, én a Sera (Sera Raffy I) és a Tetra (Tetra Reptolife, Tetra Reptosol) termékeket javaslom.
Az ismerőse rosszul tudja. Később is lehet fajtatiszta kölyke a kutyának azonos fajtájú kutyával pároztatva. Sőt tovább megyek. Az is előfordulhat kutyáknál, ha egy tüzelés alatt különböző fajtájú kanokkal párosodik a szuka, keverék kölykök mellett fajtatiszta kölykei is lehetnek.
Távolabb kellene rakni a könnyező pálmát, főleg ha tudja, hogy mérgező. Ha tényleg mérgező, akkor akár baja is lehet.
Ha más egyéb tünetet nem mutat a teknős és mellette élénk, érdeklődő, jó étvágyú, akkor nem hinném, hogy komolyabb baj lenne. Természetesen így vizsgálat nélkül ezt nem lehet korrektül eldönteni, tehát ha komolyan aggódik az állapotáért, vigye el egy állatorvosi vizsgálatra. A kezdeti stádiumban a betegségek sokkal eredményesebben kezelhetők.
Barátnak, játszótársnak tekinti (éppen azért, mert együtt nőttek fel) és nem tudatosul benne, hogy fájdalmas, amit csinál. Valószínűleg kicsi korában is jókat játszadoztak és ő akkor még csak kisebbeket harapdált. Ezért kis legyintéssel, orrakoppintással tudatnám vele, hogy nem örülök, ha engem rág.