1026. Hogyan gyógyítsuk a vesebeteg macskát?
Betti, a beteg cica, fejét oldalra tartva, szomorúan fekszik az orvosi rendelőben. Sajnos veseelégelenségben szenved. Szorítsunk neki, hogy felgyógyuljon!
Betti, a beteg cica, fejét oldalra tartva, szomorúan fekszik az orvosi rendelőben. Sajnos veseelégelenségben szenved. Szorítsunk neki, hogy felgyógyuljon!
A kutyaoviba járó Tysonnak - aki nem mellesleg francia bulldog - nagyon viszketett a füle és a bőrét is sebesre vakarta. Valószínűleg fülatka a bűnös.
A shar pei egy ősrégi kutyafajta. Nagyon-nagyon gazdi-függő - tehát egy ragaszkodó kutyáról van szó. Főminőségben is kedvezően lehet lakásban tartani, mert nem jellemző rájuk, hogy hullana a szőrük.
A bulldog szemhéja (harmadik szemhéjmirigye) gyakran orvosi korrekcióra szorul. Egy ilyen beavatkozást követhetünk végig a következő videón!
Gyermekkorunk játéka, a toklász a kutyák bőre alá kerülve súlyos gondokat okozhat. Irtsuk ki az udvarban. Ha pedig találunk az állatban, vigyük orvoshoz.
Amennyiben azt figyelembe vesszük, hogy a létező közel 400 kutyafajta között több tucatnyi sokkal alkalmasabb is van kezdő, tapasztalatlan kutyás számára, amelyik társállatként, lakásban tartható, - akkor azt mondanám: egyik sem. Igazából az összességében biztosítható tartási körülmény a döntő: én már találkoztam boldogtalan problémás kistestű kutyákkal a többhektáros parkú villában is, és boldog kiegyensúlyozott nagytestűekkel a 9. emeleti panelban is. A választ nem akarom kikerülni, a 4 fölsorolt fajta közül és a Tervueren-re szavazok.
Ilyen típusú hányást sokféle ok előidézhet. Ezek között így vizsgálat nélkül legfeljebb találgatni lehetne, annak viszont semmi értelme nincsen. Próbáljanak keresni egy elérhető állatorvost, vagy ügyeletet, és ne várjanak ezzel sokáig, mert ha szerencsétlenül alakulnak a dolgok, komoly betegség is lehet ebből.
Konrad Lorenz "kalitkás elhülyülés" néven írta le a sokáig ketrecben tartott papagájok röpképtelenné válásának tünetét. Ez esetben viszont sem erről, sem izomsorvadásról nem lehet szó, legalábbis, ha valóban egyik napról a másikra történt a röpképtelenség. Az ilyen gyorsan jelentkező tünet pl. mérgezés, vagy fejsérülés következménye lehet, ezért napi rendszerességgel az idegrendszert erősítendő B-vitamint kellene a madár ivóvizében oldani. Kóros mértékű elhízás is okozhat röpképtelenné válást, bár ez is hosszabb folyamat során szokott bekövetkezni.
Nevelje, tanítsa meg arra, hogy ezt ne tegye ! Ajánljon föl helyette valami mást a kutyának: játék, labdázás, sétálás, figyelem elterelő gyakorlatok, elrágható préselt bőr vagy bikacsök. A kutya ezt unalmában csinálja, mert nincsenek kielégítve a szellemi és fizikai igényei. Ha kölyök kutyáról van szó, (4-8 hónapos) akkor pedig a fogváltás a tünet kiváltó oka!
Gyakori tapasztalat, hogy ha egy állat hirtelen beteg lesz, a gazdik szinte minden esetben azonnal mérgezésre gyanakszanak. Pedig a valóságban ezer más oka is lehet egy ilyen rosszullétnek. Az Önök cicáját is számtalan hatás érhette: sérülés, fertőzés, vagy belső szervi baj. És persze mérgezés is, de ez a lehetőség csak egy a sok között. A leírásból legfeljebb találgatni lehet, konkrétumot nem lehet ebből kihámozni. Mindenképpen állatorvosnak kellene megmutatni, főleg akkor, ha a tünetek továbbra is fennállnak.