1026. Hogyan gyógyítsuk a vesebeteg macskát?
Betti, a beteg cica, fejét oldalra tartva, szomorúan fekszik az orvosi rendelőben. Sajnos veseelégelenségben szenved. Szorítsunk neki, hogy felgyógyuljon!
Betti, a beteg cica, fejét oldalra tartva, szomorúan fekszik az orvosi rendelőben. Sajnos veseelégelenségben szenved. Szorítsunk neki, hogy felgyógyuljon!
A kutyaoviba járó Tysonnak - aki nem mellesleg francia bulldog - nagyon viszketett a füle és a bőrét is sebesre vakarta. Valószínűleg fülatka a bűnös.
A shar pei egy ősrégi kutyafajta. Nagyon-nagyon gazdi-függő - tehát egy ragaszkodó kutyáról van szó. Főminőségben is kedvezően lehet lakásban tartani, mert nem jellemző rájuk, hogy hullana a szőrük.
A bulldog szemhéja (harmadik szemhéjmirigye) gyakran orvosi korrekcióra szorul. Egy ilyen beavatkozást követhetünk végig a következő videón!
Gyermekkorunk játéka, a toklász a kutyák bőre alá kerülve súlyos gondokat okozhat. Irtsuk ki az udvarban. Ha pedig találunk az állatban, vigyük orvoshoz.
A lehetséges okokat kérdésében felsorolta már: Überreiter szindróma, szaruhártyagyulladás (krónikus), szárazszembetegség, úgyhogy feltétlen keressen fel egy másik állatorvost vagy szemész specialistát, aki tudna segíteni, de arról tudnia kell, hogy ezek közül az összes hosszú, akár életfogytig tartó kezelést, kontrollt igényel.
A görög teknősöket csak akkor szükséges feltétlenül teleltetni, ha kifejlett példányokról van szó, amelyeket tenyészteni szeretnénk. Az egészen fiatal példányokat nem javasolt teleltetni. A teleltetés mindig kockázattal jár, ezt mérlegelni kell. Ha valamilyen betegség lappang a teknősben, előfordulhat, hogy tavasszal nem ébred fel. Teleltetésre olyan helyek alkalmasak, ahol folyamatosan 5-8 fok közötti a hőmérséklet. Nem fagyhat, és nem mehet a hőmérséklet tartósan 10 fok fölé. Hideg pincék vagy vízóraaknák megfelelőek lehetnek.
Nagy valószínűséggel bolha mászkált a cicán.Ajánlatos lenne a szakemberhez fordulni,ő bizonyosan megállapítja a mászkáló "valami" mibenlétét és a szükséges kezelési módot is.
A játékos harapdálás a kutyák természetes viselkedési formája, aminek, - többek között, - az erőpróbálgatáson kívül a fogváltás is az oka. Ajánlom figyelmébe "Katharina Schlegl-Kofler: A KÖLYÖKKUTYA" című könyvét.
A macskanátha jellemzően csak macskákat fertőz.