1031. Tetoválás helyett mikrochip
Tetoválással azonosítani? Most a mikrochip a menő. A kutyák bőre alá ültetik be egy injekciós tűhöz hasonló eszközzel, szinte fájdalommentesen.
Tetoválással azonosítani? Most a mikrochip a menő. A kutyák bőre alá ültetik be egy injekciós tűhöz hasonló eszközzel, szinte fájdalommentesen.
A kullancs rendkívül veszélyes lehet kedvencünkre, főleg, ha egy fertőzött egyed csípi meg. Leggyakrabban a Lyme-kór és a babesia-fertőzés okozhat gondot. Hogyan távoltítsuk el a kártevőt?
Sokak véleménye szerint a kullancs a világon egyik legusztustalanabb és legundorítóbb állat. A kullancsveszély tulajdonképpen tavasszal és ősszel jellemző, ugyanis télen, a nagy mínuszokban és nyáron, a nagy kánikulákban visszahúzódnak.
Pityke igazi ex-kóbor kutya. Kukadöntögető. Nehéz volt befogni, mert a szabadsághoz szokott jószág a biztos élelem ellenére is ragaszkodott az utcai léthez. Története mégis hepienddel végződött: egy állatorvos lett a gazdája
Elkísértük Dorka kutyát és gazdiját az állatorvosi rendelőbe, és videóra vettük, ahogy megkapja a veszettség elleni oltását és a féreghajtáshoz szükséges tablettákat. Nézd meg Te is videónkat!
Az alábbi cikkben hasznos tanácsokat találsz: http://www.haziallat.hu/allati-trendi/homeopatia-kedvenceinknek/homeopatia-kanikula-hazikedvencek/4768/
A gyógytápok összeállítása olyan,hogy akár életük végéig is ehetik az adott betegség gyógyítása vagy megelőzése miatt. Az s/o jelzés a táp nevében azt jelzi hogy struvit és oxalát kövek ellen hatásos,de a vizeletben más vegyületek is okozhatnak köveket. Azt javaslom hogy amennyiben bármelyik cicában felmerül a húgykövesség gyanúja akkor egy kis vizeletet kell gyűjteni,annak üledékéből megállapítható - akár mikroszkóp alatt a kristályok alakjából - hogy milyen vegyület alkotja a köveket.Ennek a tudásnak a birtokában kell esetleg áttérni más gyógytáp etetésére.hiszen a különböző kristályok kialakulását különböző összetevők gátolják a tápban.
Kedves Gazdi! Mikor lehet utcára vinni a kiskutyát? >> Ne feledjük, hogy még mindig egy kölyökkutyáról beszélünk, úgyhogy egyelőre még fogjuk a sétákat rövidre és ügyeljünk arra, hogy ne legyen túl fárasztó a kölyöknek!
Kedves Olvasónk! Sajnos elég kevés az információ, be van oltva a cicus? Férgetlenítve? Bolhairtás? Nem lehet tudni, hogy csak fél a kinti világtól vagy a pórázon való sétáltatástól. Érdemes lenne megmutatni állatorovosnak.
Tartása egyszerű, nem igényel speciálisan beállított vizet. Vegyes akváriumba is ajánlható, de ne tegyük olyan medencébe, ahol pl. szumátrai díszmárna, nagytestű sügér, vagy más csipkelődő hal van. A harcoshal nevet onnan kapta, hogy erősen védelmezi területét, ha oda hím vetélytárs érkezik, akkor azt minden eszközzel (elijesztés, harapások) elzavarja. Ezért csak a következőket tarthatjuk Bettánk mellet: Neonhalak, zebradánió.