1036. Bojszi füle fáj
Az állatorvos is csak ember: van családja, a családjának pedig kutyája. Így előfordulhat, hogy az állatorvosnak állatorvoshoz kell vinnie a család kedvencét.
Az állatorvos is csak ember: van családja, a családjának pedig kutyája. Így előfordulhat, hogy az állatorvosnak állatorvoshoz kell vinnie a család kedvencét.
Lina egy éves vadászgörény kislány, akit gazdája ivartalaníttatni hozott az állatorvosi rendelőbe...
Ezt a helyes kis vörös cicust nem kifejezetten azért kellett elbódítani, mert rühös a füle - más egészségügyi problémái is adódtak. Nézd, hogyan gyógyítják a macskát!
Rengetegen kérdeznek minket arról, hogy mikor milyen oltás kell egy kiskutyának. Videónk választ ad ezekre a kérdésekre, és egy tündéri labrador kiskutyával is megismerkedhetünk...
Bonita megmutatja bájait: a szimpatikus kis angol bulldog a kutyakiállításon magabiztosan vonul gazdájával a ringbe, hogy a bírók minden oldalról alaposan szemügyre vehessék.
Lehet hogy hirtelen beevett. Egy napig célszerű koplaltatni őket csak inni kapjanak. Ha fertőzés lappang benne és nem lesz jobban , akkor az ezután kiderül. Ebben az esetben állatorvos vizsgálja meg.
Kedves Olvasónk! Gyakran a permetezett zöldségektől lesznek rosszul az állatok, és produkálnak hasonló tüneteket. Mutassa meg állatorvosnak, ha nem csillapodott a tünet.
Kedves Érdeklődő! Ne haragudjon meg a kérdésemért, de ha ennyire aggódik, miért nem lépett előbb az ügy érdekében? Konkrét választ a kérdésére csak állatorvos adhat, ha személyesen vizsgálja meg a hörcsögét; így látatlanban csak tanácsokat tudunk adni, csak tippekkel szolgálhatunk, pontos diagnózist sajnos nem. Felteszem egy apró csontkinövés van a hörcsöge szája mellett, ami valószínűleg nem fog a továbbiakban különösebb problémát okozni, de sajnos, ahogy fentebb is írtam már csak állatorvos személyesen tud konkrét választ adni egészségügyi problémákat illetően. Éppen ezért azt javaslom, vigye el kedvencét egy rágcsálós állatorvoshoz. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kedves Olvasónk, nem írja, hogy milyen kutyatápot kapnak (olcsó vagy premium, nem mindegy..), de a fűevésnek többféle magyrázata van: Az egyik lehetséges magyarázat szerint a kutya vadon élő, magukat vadászatból fenntartó ősei az elejtett zsákmányt általában mindenestül elfogyasztották, és mivel áldozataik között sok növényevő volt, így a vadon élő kutya az azok gyomrában és beleiben lévő füvet és egyéb növényeket is elfogyasztotta.Sokan úgy vélik, a kutyák azért esznek füvet, hogy így pótolják az étrendjükből hiányzó tápanyagokat. Ösztönösen rágcsálják és fogyasztják el a füvet, hogy így jussanak vitaminokhoz, ásványi anyagokhoz és olyan élő enzimekhez, amelyek csak a friss, nyers, teljes értékű táplálékokban találhatók. Az egykori - friss húsból, magvakból és zöldségekből álló - ideális étrendjüket felváltó maiból gyakran hiányoznak ezek az összetevők.Mások úgy gondolják, a fűevésnek gyógyhatása van: enyhíti ugyanis az emésztési problémákat. Ha kutyánk gyengélkedik - hány vagy hasmenése van -, nem ritka, hogy fűlegeléssel próbál segíteni a baján. Míg azonban a kevés fű segítheti az emésztést, a túl sok fű még inkább súlyosbíthatja a helyzetet: előfordulhat, hogy a fűszálak éles szélei irritálják a mkutya gyomrát, így elfogyasztás után pár perccel ki is hányja a füvet.
A tengerimalac sajnos egyértelműen beteg, mindenképp el kellene vinni állatorvoshoz minél hamarabb, mert ezek a tünetek előrehaladott betegségre utalnak. Lehet fogtúlnövése, és emiatt nem tud enni, lefogyott és legyengült. Vagy azért remeg, mert megfázott, akár tüdőgyulladása is lehet, ezért lázas,a láz miatt remeg. Az állatorvos tudja megmondani, hogy mi a baja, és csak állatorvosi segítséggel gyógyulhat meg.