101. Bicolor perzsa macska
Csak 1955-ben ismerték el a bicolor perzsa macskát önálló fajtaként, s az eltelt évtizedek alatt több érdekes és szép színváltozatot (kék-fehér, fekete-fehér, krém-fehér, vörös-fehér) sikerült kialakítani.
Csak 1955-ben ismerték el a bicolor perzsa macskát önálló fajtaként, s az eltelt évtizedek alatt több érdekes és szép színváltozatot (kék-fehér, fekete-fehér, krém-fehér, vörös-fehér) sikerült kialakítani.
A balinéz macska lényegében nem más, mint hosszú szőrű sziámi. Pontosabban: sziámi ősöktől származik. Eléggé későn, csupán 1963-ban ismerték el önálló fajtaként.
Az ősi legenda szerint a birman egy kék szemű istennőtől, Cun Kiang Szetől származik. Intelligens, gyöngéd, de szerfelett bohókás természetű macska.
A Maine Coon egyike a legősibb észak amerikai fajtáknak. Nevét Maine államról és a mosómedvéről kapta (raccoon = mosómedve), melyet a macska barna cirmos mintázata és dús, hosszú farka ihletett.
A perzsa macskát és a török angórát gyakran összetévesztik egymással. Tény, hogy a két különböző fajta lényegében több évszázaddal ezelőtt keletkezett.
Szia! Hidd el azért nehéz őket, rosszul megfogni. Azt éreznéd te is.:) Hisz a nyuszi kaparna és karmolna. A lógófülű fülei csak 6 hetesen kezdenek el lógni. Tehát ha 2-3 hónapos akkor még csak nemrég kezdődött.:) És még nem annyira alakult ki a lógása.:) Nekem volt kosorrú nyuszim akinek csak 1 éves korára lett teljesen lógó a füle, addig már mi is beletörődtünk, hogy félig fog csak lógni, de gyönyörűen lement mind a kettő.:) Kell neki azért idő.:) Ha tényleg kosorrú a nyuszi, akkor lógni fognak, csak türelem.:)
Érdemes a kollégát megkérdezni erről. Ő valószínűleg ismeri az állat előéletét. Ám ha bármilyen kétsége van kérdezze meg őt a beavatkozás előtti állapotfelmérés szükségességéről. Üdv
Sajnos az 5 éves nyuszi már nem fiatal.:( Igaz hogy elélnek akár 10 évig is, de ez csak feltételezés. HIsz a törpéket mi "alakítottuk" ki magunknak. Tehát minden genetikai beleszólásnak van egy hátul ütője. Itt jelen esetben az, hogy minél kisebb a nyuszi- amire az ember törekszik- nem él olyan sokáig.:( Sajnos ez az öregedés jele. Én elvinném orvoshoz nézze meg. Sokszor az idős nyulak szinte egyik pillanatról a másikra összezuhannak és elpusztulnak. DE nem szeretnélek elkeseríteni. Most az időjárás is nagyon csalóka, ami szintén megviseli a nyuszikat. Reméljük jelen esetben is erről van szó. Azért egy orvos lássa, egészséges-e. Kérlek írj majd mi történt.
Biztosat mondani csak vizsgálat után lehet, előfordulhat akár a nehezített légzés is. Ennek oka azonban sokféle lehet, leggyakrabban az, hogy a mellkasban valami oda nem való folyadék van. Ennél többet azonban alapos vizsgálat nélkül nem lehet mondani. Ha segíteni akar a cicán, ne halogassa az állatorvos felkeresését.
Leginkább egy katalán pásztorkutyára hasonlít.