1061. Túlsúlyos a cicád? Tippek macska diétához
Mit lehet tenni, ha a cicád elhízott? Hogyan etesd, és mi az, amit még véletlen se adj neki enni?
Mit lehet tenni, ha a cicád elhízott? Hogyan etesd, és mi az, amit még véletlen se adj neki enni?
Hogyan tartsunk egészségesen cukormókust? Mit adjunk neki enni és hova vigyük, ha beteg? Cikkünk választ ad ezekre a kérdésekre.
12 hazai híresség adta arcát a Német Juhászkutya Fajtamentés Alapítvány jótékony célú naptárához. Az így befolyt összegből az alapítvány egy állatotthont szeretne felépíteni a bajba jutott, kidobott, árva német juhász kutyák elhelyezéséhez és gondozásához.
A csincsilla (Chinchilla lanigera) vastag, fénylő kabátkája és pinduri teste szinte mindenkit ölelgetésre csábít, mégsem az ölben ücsörgés az állatka kedvenc foglalatossága.
A nagy sándorpapagáj fűzöld színével és éles, rikoltozó hangjával feltűnő jelenség. A lehető legnagyobb volierben, és lehetőleg párban tartsuk, szűk helyen és magányosan hamar búskomorrá válik. Fogságban is viszonylag könnyen szaporítható.
Kedves Gazdi! nem írta, hogy mikor került Önhöz a cica, összeszoktak-e már teljesen, megszokta-e az új helyet, feloldódott teljesen otthon stb. Ha ezen már túlvannak, akkor könnyebben fogja viselni a cica az új környezetet, ha már ragaszkodik Önhöz. 3-4 órás út nem olyan vászes a cicának egyébként, azt gond nélkül ki szokták bírni. Otthon a szobában legyen, vigyázzanak az ajtónyitáskor, hogy ne tudjon kiszaladni, mert akkor bottal üthetik a nyomát... Igyekezzen kímélno őt a nagy nyüzsitől, ha sok olyan ember lesz ott, akivel még nem találkozott. Ajánlom azért figyelmébe az alábbi cikket:http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/nyar-nyaralas-a-macskaval/5297/
Kedves Gazdi! Hogy kaphatott 2-3 hetes kiskutyát??? 8 hetesen szabad csak elválasztani az anyjától! Mesterségesen kell táplálni, kiskutya táoszerre lesz szükség, azonnal vigyék állatorvoshoz, hogy szakszerűen etethessék a picit! http://www.haziallat.hu/kutya/orokbefogadas-vasarlas/mit-egyen-a-kiskutya-/2182/ http://www.haziallat.hu/haziallat-tv/kutya-az-allatorvosnal/kiskutya-oltas-video/1932/ http://www.haziallat.hu/kutya/orokbefogadas-vasarlas/8-hetes-kiskutya-nevelese-etetese-tanitasa/2279/ http://www.haziallat.hu/kutya/gondozas/kiskutya-elso-seta-az-utcan/4895/
A legtöbb macska nem szereti a környezetváltozást, különösen idősebb korban. A szőr színének megváltozása önmagában nem utal betegségre, de ha bármi más tünetet tapasztal,pl. intenzívebb szőrhullást, valamilyen bőrelváltozást, vakaródzást, feltétlen mutassa meg cicáját állatorvosnak. Figyelje, hogy étvágya, vizelet és bélsár ürítése rendben van-e a macskának? A nyugtalanság és nyávogás kellemetlen közérzet, vagy valamilyen fájdalom jele is lehet.
Kedves Kitti! Időnként egyes vakcinák ún. vivőanyaga okozhat a bőr alatt ártalmatlan csomót, amivel tulajdonképpen nem kell semmit kezdeni. Persze nem biztos, hogy erről van szó, tehát érdemes megmutatni állatorvosának. Ugyanúgy vissza kellene vinni a hasa miatt is, hogy nem javul a jelenlegi kezeléstől. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Ha a gyógyszer szedése után romlott a kutya állapota, akkor fontos visszamenni az állatorvoshoz, és ezt vele megbeszélni. Ő ismeri a beteget, ő tudja az állapotát felmérni. Ezzel együtt könnyen lehet, hogy a szívgyógyszert hosszú távon (akár élete végéig) szednie kell majd, de erről a kezelőorvosával kell beszélni.