1091. Ajakos gurámi - Colisa labiosa
Az ajakos gurámi testalkata teljesen megegyezik a törpe gurámiéval. A nemek közti különbségek megállapítása egyszerű, mert a hímek sokkal kihívóbb színezetűek.
Az ajakos gurámi testalkata teljesen megegyezik a törpe gurámiéval. A nemek közti különbségek megállapítása egyszerű, mert a hímek sokkal kihívóbb színezetűek.
A kutyák fogszabályozása kapcsán számos előítélet él még. Ha elfogadjuk azt a tényt, hogy gyakran élnek kutyáink velünk a lakásban, emberhez hasonló, gyakran irigylésre méltó jó létben, miért ne fogadhatnánk el egy olyan orvosi beavatkozást, ami számos esetben nem csak esztétikai előnnyel jár.
Aki kibírja a hangját, annak hű barátja lesz a zöldszárnyú ara. Párzás közben azt kiabálja, hogy aaara-ra...
Ha a guppinevelés már rutinból megy, akkor itt az ideje egy kis nehezítésnek: a családalapítás sok új kihívás elé állíthat minket.
A hörcsögök könnyen szelídíthető és barátságos állatok. De - mint minden állat a természetben - ha védekezik, akkor könnyen előfordulhat, hogy megmutatja éles metszőfogát.
előfordulhat, hogy az injekció helyén fájdalmas duzzanat alakul ki, amely több hétig is megmaradhat. Az oltás helyén kialakult duzzanat a fájdalmasság megszünése után enyhe masszírozás után hamarabb szívódik fel. Ettől függetlenül érdemes megmutatni állatorvosnak.
Abból hogy a duzzanat időnként tapintható máskor pedig nem lágyéksérvre következtetek ahol a sérvtartalom kerül a sérvkapun keresztül ki-be.Ezt a kolléga meg fogja tudni állapítani. A gomba ellen igazán hatékonyan a gomba laboratóriumi kitenyésztésével és a hatékony szerek kimutatásával és használatával lehet.Minden más próbálkozás vagy bejön vagy nem.Ezt már tapasztalhatta.
Ha van másik orvos, akkor vigyék hozzá. Egyébként a sebek lefertőtlenítésén kívül mást nem tudnak otthon csinálni. Nem látom, milyenek a sebek.
Több oka is lehet annak, hogy a cicának bedagadt az arca: verekedés közben megsérült és ennek következtében tályog alakult ki. Rovarcsípés, nyálmirigygyulladás, cysta, foggyökér-gyulladás, arckoponya és állkapocs csontizületének gyulladásos megbetegedése.Mivel gyorsan alakult ki és kifejezetten fájdalmas, úgy gondolom gyulladásos folyamat (talán tályog) van a háttérben. Ha nem múlna el egy-két nap alatt az elváltozás, mindenképpen javaslom, hogy forduljon állatorvosodhoz.
Abrakot el kell venni tőle glaubersót itatni vele, ruminogént (bendőmozgató)adni