1096. Hogyan gondozd a kutyádat? (x)
Rengeteg információt kell befogadnod, amikor először kerül az otthonodba egy kölyökkutya, ahhoz hogy megfelelően biztosítsd testi és lelki egészségét.
Rengeteg információt kell befogadnod, amikor először kerül az otthonodba egy kölyökkutya, ahhoz hogy megfelelően biztosítsd testi és lelki egészségét.
Fontos, hogy előre felkészülj új kölyökkutyád érkezésére. A megfelelő eledel kiválasztása nagy jelentőséggel bír, de ugyanakkor még sok más előkészület is szükséges, például helyet kell találni az etetéshez és itatáshoz, fekvőhelyet kialakítani, és beszerezni a játékokat.
A Netflix sorozatban szereplő tigriseknek sem elegendő élelmet, sem megfelelő orvosi ellátást nem biztosított a tulajdonosuk.
Háziállataink, csak úgy mint mi, temérdek kisebb-nagyobb egészségügyi problémával szembesülhetnek életük során. Hozzánk hasonlóan felléphetnek náluk emésztési és táplálkozási nehézségek, izületi betegségek, ínyproblémák és sok más egyéb súlyos probléma, mint például a daganatos elváltozások. Különböző táplálék-kiegészítőkkel és vitaminokkal azonban sok ilyen jellegű egészségügyi probléma megelőzhető, akár orvosolható is.
Kutyát tartani jó. Talán felesleges is felsorolni, mennyi örömöt hoznak az életünkbe, de azért a rend kedvéért: boldogan üdvözölnek, ha hazaérünk, vidáman sétálnak mellettünk és persze önfeledten játszanak velünk és a családtagjainkkal. Sokaknak ugyanakkor a házőrzés sem utolsó szempont, hiszen négylábú barátaink az egyik legjobb biztonsági megoldásnak számítanak.
A sípoló légzést a légutak szűkülete okozza, ami lehet átmeneti vagy tartós. Itt nyilván csak átmeneti szűkület van, de hogy hol, azt innen a távolból nem tudom megmondani. Ha a pontos helyére kíváncsi akkor vigye el állatorvoshoz. Ha egyébként nem okoz általános tüneteket akkor ez nem feltétlenül szükséges. Macska sípolva veszi a levegőt...
Vagy fél valamitől vagy tüzelő szukák érez. Ha nem szűnik ez a probléma,azért vizsgáltassa meg állatorvossal!
Vizsgáltassa meg állatorvossal. Lehet,hogy a könnytermelése csökkent. Azt kezelni kell.
A véleményem az, hogy ezt a kutyát tovább kellene vizsgálni, illetve a helyzetet alaposan kell értelmezni. Nem mindegy például, hogy csak egyetlen nyirokcsomó van megnagyobbodva vagy több, vagy az összes. Fontos a vérvétel és a vérkép alapos értelmezése és a citológiai mintavétel és szövettan is. Azt javaslom hogy mutassa még a kutyát más állatorvosoknak is. Limfóma (nyirokcsomó megnagyobbodás) a kutyáknál A kutya nyirokcsomó-betegsége: nyirokcsomó-gyulladás, nyirokcsomó-duzzanat A kutya limfóma kemoterápiával sikeresen kezelhető
Kedves Gazdi! A bűzmirigy gyulladás hátterében legtöbbször az áll, hogy a mirigy váladéka nem tud rendszeresen, kellőképpen kiürülni. Ennek több oka is lehet: 1. Anatómiailag szűk a mirigy kivezető nyílása. Ez - úgy gondolom - ebben az esetben kizárható, hisz' eddig csak kétszer fordult elő vele probléma. 2. Túl lágy az állat bélsara (esetleg gyakran hasmenéses), és így az távozása közben nem tud megfelelő masszáló hatást gyakorolni a mirigyre, hogy annak tartalma is kiürüljön a bélsárral együtt. Erről nem írt, így ezt nem tudom megítélni, hogy okozhatja-e a problémát. 3. Oka lehet még a bűzmirigy nem megfelelő ürülésének a rendszeres szociális hatások hiánya, azaz, ha napi rendszerességgel nem találkozik a kutyus a fajtársaival, aminek következtében a mirigy egyfajta "bénult" állapotba kerülhet. Erről sincs információm ... A terápiához szükséges homeopátiás szer(ek) kiválasztása is a fenti ok(ok) megtalálásától függ elsősorban, ill. lényeges szempont még, hogy a bűzmirigy manuális kiürítésekor milyen jellegű (szín, szag, állag) váladék ürül. Ezek fényében talán már érthető, hogy az Ön által választott Silicea CH9 lehet, hogy jó, de lehet, hogy kedvencének teljesen más szerre lenne szüksége. Javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost, aki a szakma szabályai szerint ki tudja választani a legmegfelelőbb homeopátiás szer(eke)t a kutyus részére. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 20 928 4425. U.i.: A homeopátiás golyócskákat kis vízben feloldva kell az állat szájába juttatni. Beadás előtt és után legalább 20-20 percig ne egyen, ne igyon a kutya. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu Bűzmirigy - mit kell tudni róla? A végbélmirigy megbetegedései